Chcete Lamborghini Countach za babku? Jedno je na prodej, ale ujede mu i Fabia

Pokud nejste stydlivky, můžete výhodně dělat parádu s Lamborghini Countach 5000 QV. Akorát nikomu neukazujte motor...

Verze LP5000 Quattrovalvole se u dvanáctiválcového Lamborghini Countach objevila v roce 1985. Oproti dřívějšímu motoru s objemem 4,8 litru dostalo jednotku s 5,2 litry, a jak vyplývá z názvu také čtyřmi ventily na válec. Motor dával 309 až 335 kW, vůz vznikl v 610 exemplářích.

Víte, jak vzniklo slavné jméno Countach? Patrně jste žili v omylu...

Víte, jak vzniklo slavné jméno Countach? Patrně jste žili v omylu...

Tento kousek je na prodej na eBay přibližně za dva miliony korun. Lákavá nabídka, že? Jistě tušíte, v čem je zrada. Jedná se samozřejmě o repliku, i když mimořádně zdařilou. Vlastním jménem jde o Mirage Mk.I, postavenou na prostorovém rámu a s laminátovou kapotáží, která přesně odpovídá originálu. Vůz vznikl v roce 1992 a byl již dvakrát renovován, naposledy v roce 2016, kdy došlo k údržbě motoru, výměně podvozku a instalaci lepšího chlazení.

Vydal se s Lamborghini Countach do sněhové bouře. Dopadlo to podle očekávání

Vydal se s Lamborghini Countach do sněhové bouře. Dopadlo to podle očekávání

Vnitřek je čalouněn bílou kůží a s originálem se shoduje i použitými ukazateli, tlačítky a dobovým rádiem Alpine. Vlastně to celé vypadá dost dobře, až na použitou pohonnou jednotku. Tou je tříapůllitrový osmiválec Rover, spojený s pětistupňovou manuální převodovkou z Renaultu 30. Pokud nejde o jednotku z Roveru SD1 EFi či Vitesse, dává zřejmě okolo 115 kW, pokud mu však během všech těch let nějaká ta síla neubyla. O maximální rychlosti 298 km/h, kterou zvládalo 5000QV, si nový (šťastný?) majitel zřejmě také může nechat zdát.

Lamborghini

Ferruccio Lamborghini založil společnost vyrábějící sportovní automobily v roce 1963 coby konkurenta značkám, jako je Ferrari.

Po vyhlášení úpadku a změně vlastníků přešlo Lamborghini v roce 1987 pod Chrysler. Od roku 1998 ho vlastní Audi (Volkswagen Group).

Lamborghini Aventador • Lamborghini Huracán • Lamborghini Urus

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volkswagen Golf GTD 2.0 TDI (147 kW) DSG: Palba z černé pistole

Volkswagen Golf GTD

Po testech Volkswagenů Golf GTE a GTI tady máme tu zřejmě nejméně sportovní variantu GTD. Ačkoliv to není sporťák, svůj smysl v nabídce rozhodně má.

14.  5.  2021 | Richard Herbich | 10 příspěvků
Řídili jsme nové Porsche Taycan Cross Turismo: Letí na silnici, dovádí v terénu!

Porsche Taycan Cross Turismo

Dostali jsme příležitost vyzkoušet nový přírůstek do elektrické rodiny Porsche Taycan. Je praktičtější a neztratí se ani mimo zpevněné cesty.

12.  5.  2021 | Stanislav Kolman | 5 příspěvků
TEST Subaru Forester 2.0ie-S ES Sport: Pozor, vezu rybičky!

Subaru Forester ES Sport

Subaru Forester se nyní prodává i ve verzi Sport. Nečekejte ale žádné turbohrátky, tohle je hraní si s barvičkami.

9.  5.  2021 | Vladimír Kadera | 2 příspěvky