Chcete kvalitní LPG systém? Zajeďte si koupit Renault do Nizozemí

V některých zemích je popularita alternativního pohonu LPG obrovská. Mezi ně patří Nizozemí, kam automobilky tradičně dodávají své modely vybaveny tímto systémem již z výroby. Nyní pro ně Renault přichystal zajímavou akci.
Chcete kvalitní LPG systém? Zajeďte si koupit Renault do Nizozemí

Pokud uvažujete o koupi nového vozu s tím, že byste ho chtěli vybavit alternativním pohonem LPG, je nejlepší chvíle přichystat se na cestu do Nizozemí. Renault tam připravil pro zákazníky akci, kdy si mohou objednat nové modely Megane, Scenic, Grand Scenic a Laguna. Ty budou vybaveny systémem, který umožňuje spalování směsí propan-butanu. K dispozici bude k motorům 1.4, 1.6 a 2.0. Výhody plynoucí ze systému, které dodává přímo výrobce jsou jasné. Na daný systém i vůz platí plná záruka, o kterou částečně přijdete, pokud si dovybavíte nový vůz systémem LPG dodaným třetí stranou.

Renault dodává takto vybavené vozy již více než 25 let ve spoluprácí s firmou EAS (Eurogas Autogas System). Cena za přestavbu bude 2 300 Euro (přibližně 70 000 Kč) a výhodou bude i to, že nepřijdete o zavazadlový prostor. Renault umisťuje nádrž tak, aby byla spolu s rezervou schována po podlahou a neubírala zavazadelníku prostor ani využitelnost. Opravdu profesionální přestavba, nemyslíte?

Dle vyjádření prodejce Renault v ČR je po menší proceduře možnost objednat tyto vozy i u nás, konečná cena ale není známa. Akce platí pro měsíce listopad a prosinec 2005.

Klepněte pro větší obrázek
Renault Scenic se zabudovaným LPG
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků