Chcete kvalitní LPG systém? Zajeďte si koupit Renault do Nizozemí

V některých zemích je popularita alternativního pohonu LPG obrovská. Mezi ně patří Nizozemí, kam automobilky tradičně dodávají své modely vybaveny tímto systémem již z výroby. Nyní pro ně Renault přichystal zajímavou akci.
Chcete kvalitní LPG systém? Zajeďte si koupit Renault do Nizozemí

Pokud uvažujete o koupi nového vozu s tím, že byste ho chtěli vybavit alternativním pohonem LPG, je nejlepší chvíle přichystat se na cestu do Nizozemí. Renault tam připravil pro zákazníky akci, kdy si mohou objednat nové modely Megane, Scenic, Grand Scenic a Laguna. Ty budou vybaveny systémem, který umožňuje spalování směsí propan-butanu. K dispozici bude k motorům 1.4, 1.6 a 2.0. Výhody plynoucí ze systému, které dodává přímo výrobce jsou jasné. Na daný systém i vůz platí plná záruka, o kterou částečně přijdete, pokud si dovybavíte nový vůz systémem LPG dodaným třetí stranou.

Renault dodává takto vybavené vozy již více než 25 let ve spoluprácí s firmou EAS (Eurogas Autogas System). Cena za přestavbu bude 2 300 Euro (přibližně 70 000 Kč) a výhodou bude i to, že nepřijdete o zavazadlový prostor. Renault umisťuje nádrž tak, aby byla spolu s rezervou schována po podlahou a neubírala zavazadelníku prostor ani využitelnost. Opravdu profesionální přestavba, nemyslíte?

Dle vyjádření prodejce Renault v ČR je po menší proceduře možnost objednat tyto vozy i u nás, konečná cena ale není známa. Akce platí pro měsíce listopad a prosinec 2005.

Klepněte pro větší obrázek
Renault Scenic se zabudovaným LPG
Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků