Chcete kvalitní LPG systém? Zajeďte si koupit Renault do Nizozemí

V některých zemích je popularita alternativního pohonu LPG obrovská. Mezi ně patří Nizozemí, kam automobilky tradičně dodávají své modely vybaveny tímto systémem již z výroby. Nyní pro ně Renault přichystal zajímavou akci.
Chcete kvalitní LPG systém? Zajeďte si koupit Renault do Nizozemí

Pokud uvažujete o koupi nového vozu s tím, že byste ho chtěli vybavit alternativním pohonem LPG, je nejlepší chvíle přichystat se na cestu do Nizozemí. Renault tam připravil pro zákazníky akci, kdy si mohou objednat nové modely Megane, Scenic, Grand Scenic a Laguna. Ty budou vybaveny systémem, který umožňuje spalování směsí propan-butanu. K dispozici bude k motorům 1.4, 1.6 a 2.0. Výhody plynoucí ze systému, které dodává přímo výrobce jsou jasné. Na daný systém i vůz platí plná záruka, o kterou částečně přijdete, pokud si dovybavíte nový vůz systémem LPG dodaným třetí stranou.

Renault dodává takto vybavené vozy již více než 25 let ve spoluprácí s firmou EAS (Eurogas Autogas System). Cena za přestavbu bude 2 300 Euro (přibližně 70 000 Kč) a výhodou bude i to, že nepřijdete o zavazadlový prostor. Renault umisťuje nádrž tak, aby byla spolu s rezervou schována po podlahou a neubírala zavazadelníku prostor ani využitelnost. Opravdu profesionální přestavba, nemyslíte?

Dle vyjádření prodejce Renault v ČR je po menší proceduře možnost objednat tyto vozy i u nás, konečná cena ale není známa. Akce platí pro měsíce listopad a prosinec 2005.

Klepněte pro větší obrázek
Renault Scenic se zabudovaným LPG
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků