Chcete Continental GT za 200 tisíc Kč? Bentley uvádí detailní model v měřítku 1:8

Vlastně zde mluvíme o dostupných variantách Continentalu GT, na které dosáhne každý.

Nejen pro majitele reálného Bentley Continental GT uvádí britská značka do nabídky kolekci detailních zmenšených modelů. Z trojice měřítek nicméně vyčnívá především model 1:8, který si mohou zájemci specifikovat v tak rozsáhlé míře, aby se vyrovnal konfiguraci reálného vozu v garáži majitelů.

Lamborghini Sián je další úžasnou stavebnicí Lego. Model 1:8 přijde na deset tisíc

Lamborghini Sián je další úžasnou stavebnicí Lego. Model 1:8 přijde na deset tisíc

GT v měřítku 1:8 má na délku 78 cm, na šířku 40 cm a vysoké je 24,4 cm. A právě obdobně jako u skutečného vozu nabízí Bentley možnost výběru nejen laku karoserie či designu kol, ale také hromady detailů v interiéru od barvy koberečků, odstínů čalounění, materiálu obložení až třeba po barvu prošívání jednotlivých dílů.

Ve výsledku je tak možné vytvořit zmenšenou repliku skutečného auta. Samozřejmostí jsou u modelu otevírací dveře pro nahlédnutí do kabiny a otevírací víko zavazadlového prostoru. Vrcholný model 1:8 je tvořen ručně z více jak 1000 dílků a jeho dokončení trvá okolo 300 hodin práce. Cenovka? 6995 liber, tedy v přepočtu asi 203.000 Kč.

Nový Peugeot 208 se vám už vejde i do kapsy. Levný není, ale má krásné detaily

Nový Peugeot 208 se vám už vejde i do kapsy. Levný není, ale má krásné detaily

A pro koho je velký detailní model Continentalu GT nedostižný, Bentley má v nabídce i menší varianty. U modelů v měřítku 1:43 si můžete vybrat z řady předurčených specifikací a úroveň detailů je samozřejmě nižší. Cena zde klesá na 85 liber (asi 2500 Kč). Nejmenší GT v měřítku 1:64 je pak na výběr v selekci barev a stojí 12 liber (asi 350 Kč). Všechny modely jsou dostupné na e-shopu značky.

Bentley

Bentley Motors Limited je britský výrobce luxusních automobilů. Společnost v roce 1919 založil Walter Owen Bentley. V roce 1931 koupil automobilku Rolls-Royce. Od roku 1998 patří Bentley do koncernu Volkswagen.

Bentley Continental GTBentley MulsanneBentley Flying SpurBentley Bentayga • Bentley Mulliner

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

dnes | Jiří BaborskýOndřej Mára | 26 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků