Chcete být jako Paul Walker? Replika slavné Toyoty Supra je na prodej. Cena je sympatická

Replika jedné z nejmladších filmových hvězd mezi automobily se nyní prodává v Anglii. Dvakrát přeplňovaný motor ovšem nemá.

První díl filmu Rychle a zběsile je ještě poměrně mladý. Vznikl teprve v roce 2001, ale i tak se stal během poměrně krátké doby legendou. Důvodem je pochopitelně zasazení příběhu a celková stylizace snímku, která přesně odrážela tehdejší celosvětový zájem automobilové kultury - tuning.

Do zlatého fondu kinematografie se pak navždy zapsal finální závod mezi hlavními protagonisty. Policista v utajení Brian O´Conner řídil silně upravenou čtvrtou generaci Toyoty Supra a jeho soupeřem, který si libuje v jednoduchých tílkách, byl Dominic Toretto ve voze Dodge Charger, který byl taktéž silně upravený.

Rychle a zběsile už podeváté popírá zákony fyziky. Může ještě vůbec něčím překvapit?

Rychle a zběsile už podeváté popírá zákony fyziky. Může ještě vůbec něčím překvapit?

Upravená Toyota Supra měla na tuningovou scénu takový dopad, že se mnozí stavitelé vydali v jejích stopách. Vznikaly tak repliky a sběratelé vyhlíželi původní filmový vůz. Ten se nakonec v roce 2015 vydražil za v přepočtu 4.290.000 Kč. Velmi ceněné jsou ale i věrné repliky, kterých rozhodně není málo.

Nyní se jedna z nich objevila na prodej. Exteriér je originálu opravdu věrný a britská společnost Platinum car sales si za vůz účtuje v přepočtu 876 tisíc korun. Za tuto cenu koupíte čtvrtou generaci Toyoty Supra například v Německu bez problému. Úpravu jako ze slavného filmu ale nemá žádná.

Nový Dodge Charger je prý nejrychlejší sedan na světě. Zapomněl ale na Němce

Nový Dodge Charger je prý nejrychlejší sedan na světě. Zapomněl ale na Němce

Prodejce informuje, že přestavba vozu na filmovou hvězdu trvala téměř rok. Vůz stojí na 19palcových kolech a má motor 2JZ-GE o výkonu 164 kW (223 koní), tedy ten méně ceněný. Mnohem vyhledávanější je dvakrát přeplňovaná jednotka 2JZ-GTE s výkonem až 329 koní.

I to může být důvodem, proč je na replice tak sympatická cenovka. Důležité také je, že motorově by neměl být vůz nijak upravený, což je u čtvrté generace Toyoty Supra vzácnost. Pro zajímavost pak uvedeme, že oranžový lak automobilu se jmenuje Ariano Atlas a pochází z palety Lamborghini Diablo.

Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

dnes | Lukáš Prejzek | 7 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 81 příspěvků