Chcete být jako Paul Walker? Replika slavné Toyoty Supra je na prodej. Cena je sympatická

Replika jedné z nejmladších filmových hvězd mezi automobily se nyní prodává v Anglii. Dvakrát přeplňovaný motor ovšem nemá.

První díl filmu Rychle a zběsile je ještě poměrně mladý. Vznikl teprve v roce 2001, ale i tak se stal během poměrně krátké doby legendou. Důvodem je pochopitelně zasazení příběhu a celková stylizace snímku, která přesně odrážela tehdejší celosvětový zájem automobilové kultury - tuning.

Do zlatého fondu kinematografie se pak navždy zapsal finální závod mezi hlavními protagonisty. Policista v utajení Brian O´Conner řídil silně upravenou čtvrtou generaci Toyoty Supra a jeho soupeřem, který si libuje v jednoduchých tílkách, byl Dominic Toretto ve voze Dodge Charger, který byl taktéž silně upravený.

Rychle a zběsile už podeváté popírá zákony fyziky. Může ještě vůbec něčím překvapit?

Rychle a zběsile už podeváté popírá zákony fyziky. Může ještě vůbec něčím překvapit?

Upravená Toyota Supra měla na tuningovou scénu takový dopad, že se mnozí stavitelé vydali v jejích stopách. Vznikaly tak repliky a sběratelé vyhlíželi původní filmový vůz. Ten se nakonec v roce 2015 vydražil za v přepočtu 4.290.000 Kč. Velmi ceněné jsou ale i věrné repliky, kterých rozhodně není málo.

Nyní se jedna z nich objevila na prodej. Exteriér je originálu opravdu věrný a britská společnost Platinum car sales si za vůz účtuje v přepočtu 876 tisíc korun. Za tuto cenu koupíte čtvrtou generaci Toyoty Supra například v Německu bez problému. Úpravu jako ze slavného filmu ale nemá žádná.

Nový Dodge Charger je prý nejrychlejší sedan na světě. Zapomněl ale na Němce

Nový Dodge Charger je prý nejrychlejší sedan na světě. Zapomněl ale na Němce

Prodejce informuje, že přestavba vozu na filmovou hvězdu trvala téměř rok. Vůz stojí na 19palcových kolech a má motor 2JZ-GE o výkonu 164 kW (223 koní), tedy ten méně ceněný. Mnohem vyhledávanější je dvakrát přeplňovaná jednotka 2JZ-GTE s výkonem až 329 koní.

I to může být důvodem, proč je na replice tak sympatická cenovka. Důležité také je, že motorově by neměl být vůz nijak upravený, což je u čtvrté generace Toyoty Supra vzácnost. Pro zajímavost pak uvedeme, že oranžový lak automobilu se jmenuje Ariano Atlas a pochází z palety Lamborghini Diablo.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

TEST Audi Q5 Sportback 40 TDI quattro: Stylu hodně, válců málo? Ne tak docela

Audi Q5 SB 40 TDI quattro

Stylovější souputník klasické Q5 útočí na city, ale použitelnost bere smrtelně vážně. Kompromisů má opravdu málo.

17.  10.  2021 | Richard Herbich | 12 příspěvků
Nový VW Golf R Variant je pořád božsky všestranný a je s ním sranda. I na dráze!

VW Golf R Variant

Novou generaci Volkswagenu Golf R Variant jste si mohli prohlédnout už na konci prázdnin na výstavě Světa motorů Auta na náplavce. My jsme se však poprvé svezli až o měsíc později v Německu a dalo nám to víc, než jsme si vůbec dokázali představit.

15.  10.  2021 | Jan Mička | 24 příspěvků
TEST SsangYong Musso Grand Premium 2.2 e-XDI: Fachman za cenu brigádníka

SsangYong Musso Grand

Korejský pick-up prošel omlazením, které poznáte na první pohled. Pod novou tváří se toho ale moc nezměnilo. Stačí to k udržení kroku s ostatními?

14.  10.  2021 | Vladimír Kadera | 4 příspěvky