Changan V802: originální čínská nižší střední

Našinec by si mohl myslet, že slova originalita a Čína k sobě příliš nepatří, ovšem čínské automobilky se nás snaží stále více přesvědčit o tom, že i ony mají ve svém repertoáru něco jako invenci a vedle velkých evropských nebo amerických koncernů se neztratí. A tak nám nezbývá nic jiného, než nechat předsudky stranou a dívat se na tento trend střízlivým pohledem.

Jedním z hlavních témat pekingského autosalonu bude i průnik čínských automobilek na západní trhy. Představeno tam bude mnoho nových vozidel a konceptů, přičemž mnohé z nich vznikaly ve spolupráci s evropskými koncerny. Svou trochou přispěje taky automobilka Changan, která v minulosti spolupracovala například s Fordem. Ta představí nový koncept pětimístního hatchbacku s názvem V802, jenž si své místo najde v nižší střední kategorii.

Nová studie cenově dostupného vozu je prozatím zahalena rouškou tajemství a k dispozici jsou pouze dva oficiální rendery. Další informace a oficiální vyjádření, zda se nakonec automobilka odhodlá a posune tento koncept do sériové výroby, se dovíme až po zahájení autosalonu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Changan V802 Concept
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků
Minitest VW T-Roc 1.5 TSI a 2.0 TSI: Dvakrát podstatně jinak

VW T-Roc 1.5 TSI vs 2.0 TSI (minitest)

Vyzkoušeli jsme dvě zážehové zážehové verze Volkswagenu T-Roc. Významně se liší i výbavou.

7.  6.  2018 | Milan Lažanský | 36 příspěvků