Changan V802: originální čínská nižší střední

Našinec by si mohl myslet, že slova originalita a Čína k sobě příliš nepatří, ovšem čínské automobilky se nás snaží stále více přesvědčit o tom, že i ony mají ve svém repertoáru něco jako invenci a vedle velkých evropských nebo amerických koncernů se neztratí. A tak nám nezbývá nic jiného, než nechat předsudky stranou a dívat se na tento trend střízlivým pohledem.

Jedním z hlavních témat pekingského autosalonu bude i průnik čínských automobilek na západní trhy. Představeno tam bude mnoho nových vozidel a konceptů, přičemž mnohé z nich vznikaly ve spolupráci s evropskými koncerny. Svou trochou přispěje taky automobilka Changan, která v minulosti spolupracovala například s Fordem. Ta představí nový koncept pětimístního hatchbacku s názvem V802, jenž si své místo najde v nižší střední kategorii.

Nová studie cenově dostupného vozu je prozatím zahalena rouškou tajemství a k dispozici jsou pouze dva oficiální rendery. Další informace a oficiální vyjádření, zda se nakonec automobilka odhodlá a posune tento koncept do sériové výroby, se dovíme až po zahájení autosalonu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Changan V802 Concept
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků