Changan V802: originální čínská nižší střední

Našinec by si mohl myslet, že slova originalita a Čína k sobě příliš nepatří, ovšem čínské automobilky se nás snaží stále více přesvědčit o tom, že i ony mají ve svém repertoáru něco jako invenci a vedle velkých evropských nebo amerických koncernů se neztratí. A tak nám nezbývá nic jiného, než nechat předsudky stranou a dívat se na tento trend střízlivým pohledem.

Jedním z hlavních témat pekingského autosalonu bude i průnik čínských automobilek na západní trhy. Představeno tam bude mnoho nových vozidel a konceptů, přičemž mnohé z nich vznikaly ve spolupráci s evropskými koncerny. Svou trochou přispěje taky automobilka Changan, která v minulosti spolupracovala například s Fordem. Ta představí nový koncept pětimístního hatchbacku s názvem V802, jenž si své místo najde v nižší střední kategorii.

Nová studie cenově dostupného vozu je prozatím zahalena rouškou tajemství a k dispozici jsou pouze dva oficiální rendery. Další informace a oficiální vyjádření, zda se nakonec automobilka odhodlá a posune tento koncept do sériové výroby, se dovíme až po zahájení autosalonu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Changan V802 Concept
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

včera | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků