Changan V802: originální čínská nižší střední

Našinec by si mohl myslet, že slova originalita a Čína k sobě příliš nepatří, ovšem čínské automobilky se nás snaží stále více přesvědčit o tom, že i ony mají ve svém repertoáru něco jako invenci a vedle velkých evropských nebo amerických koncernů se neztratí. A tak nám nezbývá nic jiného, než nechat předsudky stranou a dívat se na tento trend střízlivým pohledem.

Jedním z hlavních témat pekingského autosalonu bude i průnik čínských automobilek na západní trhy. Představeno tam bude mnoho nových vozidel a konceptů, přičemž mnohé z nich vznikaly ve spolupráci s evropskými koncerny. Svou trochou přispěje taky automobilka Changan, která v minulosti spolupracovala například s Fordem. Ta představí nový koncept pětimístního hatchbacku s názvem V802, jenž si své místo najde v nižší střední kategorii.

Nová studie cenově dostupného vozu je prozatím zahalena rouškou tajemství a k dispozici jsou pouze dva oficiální rendery. Další informace a oficiální vyjádření, zda se nakonec automobilka odhodlá a posune tento koncept do sériové výroby, se dovíme až po zahájení autosalonu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Changan V802 Concept
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků