Cestujeme aneb Pět evropských zemí v kapse

Nejrůznějších turistických průvodců existuje celá řada, ale vydavatelství Computer Press připravilo zcela novou edici kapesních publikací. Najdete zde souhrn nejdůležitějších informací na co nejmenší ploše. Zatím vyšlo pět dílů: Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Španělsko a Švédsko.
Cestujeme aneb Pět evropských zemí v kapse

Hodně motoristů se chystá za zimním lyžováním do Rakouska a právě nová knížka jim může hodně pomoci. Počínaje základními informacemi o zemi, seznamem hraničních přechodů, praktickými radami pro cestující, až k některým konkrétním cenám.

Součástí je také přehled rozdílností v dopravních předpisech; tedy něco podobného, co najdete na našich stránkách, ale nemůžete si to vzít s sebou. V kapesním průvodci můžete mít to nejdůležitější stále u sebe. Všech pět průvodců má jednotný formát, jednotnou grafickou úpravu a velmi podobně členěný obsah. Případný sběratel nové řady se tedy v každém z nich velmi lehce zorientuje. Velmi cenný je i připojený slovník důležitých výrazů včetně výslovnosti (oceníte zejména u švédštiny).

V žádném svazku nescházejí velmi praktické rady ohledně nákupů, turistických slev, bonusů pro mladé apod. Velmi přehledně jsou uspořádány turisticky nejzajímavější lokality a kdo chce, může využít i doporučených tras se všemi podrobnostmi. Doporučená cena každé knížky je 149 Kč a prvních pět může tvořit základ užitečné a úhledné sbírky zajímavých údajů. Za zvýhodněné ceny můžete tyto praktické knížky zakoupit i na Vltavě.

Dušan Němec napsal o Chorvatsku, Jozef Petro o Španělsku a Itálii, Bohuslav Němec o Rakousku a František Vlk o Švédsku. A protože Computer Press se ve značné míře zabývá internetem, je obsažná pasáž věnovaná vždycky i informacím o té které zemi právě na světové síti.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků