Cestujeme aneb Pět evropských zemí v kapse

Nejrůznějších turistických průvodců existuje celá řada, ale vydavatelství Computer Press připravilo zcela novou edici kapesních publikací. Najdete zde souhrn nejdůležitějších informací na co nejmenší ploše. Zatím vyšlo pět dílů: Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Španělsko a Švédsko.
Cestujeme aneb Pět evropských zemí v kapse

Hodně motoristů se chystá za zimním lyžováním do Rakouska a právě nová knížka jim může hodně pomoci. Počínaje základními informacemi o zemi, seznamem hraničních přechodů, praktickými radami pro cestující, až k některým konkrétním cenám.

Součástí je také přehled rozdílností v dopravních předpisech; tedy něco podobného, co najdete na našich stránkách, ale nemůžete si to vzít s sebou. V kapesním průvodci můžete mít to nejdůležitější stále u sebe. Všech pět průvodců má jednotný formát, jednotnou grafickou úpravu a velmi podobně členěný obsah. Případný sběratel nové řady se tedy v každém z nich velmi lehce zorientuje. Velmi cenný je i připojený slovník důležitých výrazů včetně výslovnosti (oceníte zejména u švédštiny).

V žádném svazku nescházejí velmi praktické rady ohledně nákupů, turistických slev, bonusů pro mladé apod. Velmi přehledně jsou uspořádány turisticky nejzajímavější lokality a kdo chce, může využít i doporučených tras se všemi podrobnostmi. Doporučená cena každé knížky je 149 Kč a prvních pět může tvořit základ užitečné a úhledné sbírky zajímavých údajů. Za zvýhodněné ceny můžete tyto praktické knížky zakoupit i na Vltavě.

Dušan Němec napsal o Chorvatsku, Jozef Petro o Španělsku a Itálii, Bohuslav Němec o Rakousku a František Vlk o Švédsku. A protože Computer Press se ve značné míře zabývá internetem, je obsažná pasáž věnovaná vždycky i informacím o té které zemi právě na světové síti.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků