Cestujeme aneb Pět evropských zemí v kapse

Nejrůznějších turistických průvodců existuje celá řada, ale vydavatelství Computer Press připravilo zcela novou edici kapesních publikací. Najdete zde souhrn nejdůležitějších informací na co nejmenší ploše. Zatím vyšlo pět dílů: Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Španělsko a Švédsko.
Cestujeme aneb Pět evropských zemí v kapse

Hodně motoristů se chystá za zimním lyžováním do Rakouska a právě nová knížka jim může hodně pomoci. Počínaje základními informacemi o zemi, seznamem hraničních přechodů, praktickými radami pro cestující, až k některým konkrétním cenám.

Součástí je také přehled rozdílností v dopravních předpisech; tedy něco podobného, co najdete na našich stránkách, ale nemůžete si to vzít s sebou. V kapesním průvodci můžete mít to nejdůležitější stále u sebe. Všech pět průvodců má jednotný formát, jednotnou grafickou úpravu a velmi podobně členěný obsah. Případný sběratel nové řady se tedy v každém z nich velmi lehce zorientuje. Velmi cenný je i připojený slovník důležitých výrazů včetně výslovnosti (oceníte zejména u švédštiny).

V žádném svazku nescházejí velmi praktické rady ohledně nákupů, turistických slev, bonusů pro mladé apod. Velmi přehledně jsou uspořádány turisticky nejzajímavější lokality a kdo chce, může využít i doporučených tras se všemi podrobnostmi. Doporučená cena každé knížky je 149 Kč a prvních pět může tvořit základ užitečné a úhledné sbírky zajímavých údajů. Za zvýhodněné ceny můžete tyto praktické knížky zakoupit i na Vltavě.

Dušan Němec napsal o Chorvatsku, Jozef Petro o Španělsku a Itálii, Bohuslav Němec o Rakousku a František Vlk o Švédsku. A protože Computer Press se ve značné míře zabývá internetem, je obsažná pasáž věnovaná vždycky i informacím o té které zemi právě na světové síti.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků