Cestujeme aneb Pět evropských zemí v kapse

Nejrůznějších turistických průvodců existuje celá řada, ale vydavatelství Computer Press připravilo zcela novou edici kapesních publikací. Najdete zde souhrn nejdůležitějších informací na co nejmenší ploše. Zatím vyšlo pět dílů: Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Španělsko a Švédsko.
Cestujeme aneb Pět evropských zemí v kapse

Hodně motoristů se chystá za zimním lyžováním do Rakouska a právě nová knížka jim může hodně pomoci. Počínaje základními informacemi o zemi, seznamem hraničních přechodů, praktickými radami pro cestující, až k některým konkrétním cenám.

Součástí je také přehled rozdílností v dopravních předpisech; tedy něco podobného, co najdete na našich stránkách, ale nemůžete si to vzít s sebou. V kapesním průvodci můžete mít to nejdůležitější stále u sebe. Všech pět průvodců má jednotný formát, jednotnou grafickou úpravu a velmi podobně členěný obsah. Případný sběratel nové řady se tedy v každém z nich velmi lehce zorientuje. Velmi cenný je i připojený slovník důležitých výrazů včetně výslovnosti (oceníte zejména u švédštiny).

V žádném svazku nescházejí velmi praktické rady ohledně nákupů, turistických slev, bonusů pro mladé apod. Velmi přehledně jsou uspořádány turisticky nejzajímavější lokality a kdo chce, může využít i doporučených tras se všemi podrobnostmi. Doporučená cena každé knížky je 149 Kč a prvních pět může tvořit základ užitečné a úhledné sbírky zajímavých údajů. Za zvýhodněné ceny můžete tyto praktické knížky zakoupit i na Vltavě.

Dušan Němec napsal o Chorvatsku, Jozef Petro o Španělsku a Itálii, Bohuslav Němec o Rakousku a František Vlk o Švédsku. A protože Computer Press se ve značné míře zabývá internetem, je obsažná pasáž věnovaná vždycky i informacím o té které zemi právě na světové síti.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků