Na dálnicích v ČR opět zavládne peklo. Čekejte téměř 40 uzavírek a omezení

Jak to bude vypadat na českých dálnicích během léta? Omezeními a uzavírkami bude klasicky nejvíce zasažena dálnice D1.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zveřejnilo souhrn omezení a uzavírek, na které by se měli řidiči v Česku připravit během letního cestování po dálnicích. Tradičně bude provoz zpomalen nejvíce na dálnici D1, kde budou pokračovat opravy na celkem 13 místech po celé trase mezi Prahou, Brnem a Ostravou. Komplikace však čekejte i na dalších 11 tazích. Informace přinesla ČTK.

Policie ČR dále elektrifikuje. Ode dneška pomáhá a chrání také v Hyundaích Ioniq

Policie ČR dále elektrifikuje. Ode dneška pomáhá a chrání také v Hyundaích Ioniq

V rámci celkové modernizace dálnice D1 se bude mezi Prahou a Brnem pracovat na sedmi úsecích, přesněji na dohromady 71 kilometrech – zde očekávejte klasická zúžení jízdních pruhů a povolenou maximální rychlost sníženou na 80 km/h. Dále se budou opravy D1 týkat především mostů, jinde se zase plánují opravy vozovek a odpočívadel. Omezení na D1 mají řidiči vytrpět minimálně do podzimu.

Mezi dalšími místy, kde ŘSD oznamuje opravy, je třeba plzeňská dálnice D5, kde budou silničáři pracovat na celkem pěti úsecích. Pražský okruh pak čekají čtyři omezení, zatímco provoz bude na třech místech zpomalen i na mladoboleslavské D10 a na D56 mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem.

Střety s tramvají patří k těm nejhorším. Z některých fotografií nehod až mrazí

Střety s tramvají patří k těm nejhorším. Z některých fotografií nehod až mrazí

Kromě toho ale mluví ŘSD o pracích různého druhu a rozsahu také na dálnicích D2, D6, D8, D11, D46, D48 a D52. Ve výsledku tedy mají řidič očekávat během léta téměř 40 uzavírek či omezení. A nakonec nejde pouze o dálnice, ale rovněž o desítky omezení na silnicích první třídy a dalších krajských a obecních komunikacích.

Nezapomíná se zmínit, že letní prázdniny jsou obecně spojeny s vyšším rizikem nehod. Policejní statistiky uvádějí na českých silnicích za loňský rok během těchto dvou prázdninových měsíců úmrtí 121 lidí, což je pětina všech obětí za minulý rok. Odborníci uvádějí mezi nejčastějšími příčinami nehod hlavně nepozornost a únavu z dlouhého cestování v kombinaci s teplým počasím. Mnoho řidičů totiž podceňuje nutnost častějších přestávek v řízení.

Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

dnes | Lukáš Prejzek | 7 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 81 příspěvků