Čeští řidiči vítají uvedení nového paliva Shell V-Power Diesel na domácí trh

Společnost Shell Czech Republic provedla v březnu tohoto roku rozsáhlý průzkum mezi řidiči dieselových vozidel, jehož se zúčastnilo celkem 3.554 respondentů. Cílem průzkumu bylo především zmapovat chování a potřeby řidičů dieselových vozidel v České republice a také jejich názor na nové dieselové palivo Shell V-Power Diesel, které tato společnost uvedla na domácí trh v říjnu loňského roku. Toto palivo se u zákazníků setkalo s velkým úspěchem. V současnosti je Shell V-Power Diesel k dispozici na více jak 60 čerpacích stanicích Shell.

V posledních několika letech se změnil ve světě motorismu přístup k dieselovým motorům. Už jsme si zvykli, že se tyto motory objevují nejen v nákladních automobilech a dodávkách, ale stále častěji i v osobních automobilech a v poslední době začínají pronikat i do okruhových závodů. Výrobci automobilů vycházejí vstříc poptávce po dieselových vozidlech pro osobní dopravu. Zároveň pro tyto vozy vyvíjejí stále dokonalejší a sofistikovanější motory. Technologie používané u nejnovějších vysokotlakých pohonných turbo jednotek vyžadují zároveň použití paliva nejvyšší kvality s dokonalými technickými parametry. Společnost Shell reagovala na tento trend ve vývoji dieselových motorů a v říjnu loňského roku uvedla na český trh Shell V-Power Diesel. Toto palivo bylo vyvinuto ve výzkumných centrech Shell ve Velké Británii a Německu právě se zřetelem na nejnovější dieselové motory. Může být také úspěšně používán ve vozech vybavených standardními staršími konstrukcemi. Shell V-Power Diesel má oproti klasickým dieselovým palivům účinnější čistící vlastnosti, obsahuje antikorozní přísady. Bylo vyvinuto pro maximální výkon a lepší akceleraci.

Po téměř půl roce úspěšného prodeje tohoto paliva se společnost Shell Czech Republic rozhodla provést rozsáhlý průzkum právě u řidičů osobních vozidel s dieselovými motory, s cílem zmapovat jejich chování a potřeby a také zjistit jejich názor na nové dieselové palivo Shell V-Power Diesel. Průzkumu se zúčastnilo celkem 3.554 respondentů a poskytli tak přesný obraz o dieselovém trhu osobních vozidel v České republice. Některé výsledky se společnost Shell Czech Republic rozhodla poskytnout veřejnosti.

Převážná většina vozidel s dieselovým motorem jsou firemní vozidla a po českých silnicích se jich prohání celých 52,9 %. Stáří vozidel se v plných 54,8 % pohybuje do tří let, stáří 30,7 % vozidel se pohybuje od čtyř do šesti let a 14,5 % je starších sedmi let. Hlavními důvody, proč čeští řidiči používají osobní vozidla s dieselovým motorem, je příznivější spotřeba oproti benzinu (45,3 %) a velký počet najetých kilometrů měsíčně (31,4 %). Celých 77,4 % těchto řidičů najezdí více než 1.000 kilometrů měsíčně. Přístup českých řidičů k novému palivu Shell V-Power Diesel je zároveň více než pozitivní. Na otázku, jestli je dobré, že Shell uvedl na trh další druh naftového paliva s vyšší kvalitou, odpovědělo „ano“ 97,2 %. U tohoto paliva řidiči oceňují především jeho vlastnosti, díky kterým ho tankuje 71,5 % dotázaných. Zákazníci, kteří toto palivo v minulosti vyzkoušeli si ho pro jeho vlastnosti oblíbili a tankují ho pravidelně.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička | 40 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 66 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků