Čeští řidiči vítají uvedení nového paliva Shell V-Power Diesel na domácí trh

Společnost Shell Czech Republic provedla v březnu tohoto roku rozsáhlý průzkum mezi řidiči dieselových vozidel, jehož se zúčastnilo celkem 3.554 respondentů. Cílem průzkumu bylo především zmapovat chování a potřeby řidičů dieselových vozidel v České republice a také jejich názor na nové dieselové palivo Shell V-Power Diesel, které tato společnost uvedla na domácí trh v říjnu loňského roku. Toto palivo se u zákazníků setkalo s velkým úspěchem. V současnosti je Shell V-Power Diesel k dispozici na více jak 60 čerpacích stanicích Shell.
Čeští řidiči vítají uvedení nového paliva Shell V-Power Diesel na domácí trh

V posledních několika letech se změnil ve světě motorismu přístup k dieselovým motorům. Už jsme si zvykli, že se tyto motory objevují nejen v nákladních automobilech a dodávkách, ale stále častěji i v osobních automobilech a v poslední době začínají pronikat i do okruhových závodů. Výrobci automobilů vycházejí vstříc poptávce po dieselových vozidlech pro osobní dopravu. Zároveň pro tyto vozy vyvíjejí stále dokonalejší a sofistikovanější motory. Technologie používané u nejnovějších vysokotlakých pohonných turbo jednotek vyžadují zároveň použití paliva nejvyšší kvality s dokonalými technickými parametry. Společnost Shell reagovala na tento trend ve vývoji dieselových motorů a v říjnu loňského roku uvedla na český trh Shell V-Power Diesel. Toto palivo bylo vyvinuto ve výzkumných centrech Shell ve Velké Británii a Německu právě se zřetelem na nejnovější dieselové motory. Může být také úspěšně používán ve vozech vybavených standardními staršími konstrukcemi. Shell V-Power Diesel má oproti klasickým dieselovým palivům účinnější čistící vlastnosti, obsahuje antikorozní přísady. Bylo vyvinuto pro maximální výkon a lepší akceleraci.

Po téměř půl roce úspěšného prodeje tohoto paliva se společnost Shell Czech Republic rozhodla provést rozsáhlý průzkum právě u řidičů osobních vozidel s dieselovými motory, s cílem zmapovat jejich chování a potřeby a také zjistit jejich názor na nové dieselové palivo Shell V-Power Diesel. Průzkumu se zúčastnilo celkem 3.554 respondentů a poskytli tak přesný obraz o dieselovém trhu osobních vozidel v České republice. Některé výsledky se společnost Shell Czech Republic rozhodla poskytnout veřejnosti.

Převážná většina vozidel s dieselovým motorem jsou firemní vozidla a po českých silnicích se jich prohání celých 52,9 %. Stáří vozidel se v plných 54,8 % pohybuje do tří let, stáří 30,7 % vozidel se pohybuje od čtyř do šesti let a 14,5 % je starších sedmi let. Hlavními důvody, proč čeští řidiči používají osobní vozidla s dieselovým motorem, je příznivější spotřeba oproti benzinu (45,3 %) a velký počet najetých kilometrů měsíčně (31,4 %). Celých 77,4 % těchto řidičů najezdí více než 1.000 kilometrů měsíčně. Přístup českých řidičů k novému palivu Shell V-Power Diesel je zároveň více než pozitivní. Na otázku, jestli je dobré, že Shell uvedl na trh další druh naftového paliva s vyšší kvalitou, odpovědělo „ano“ 97,2 %. U tohoto paliva řidiči oceňují především jeho vlastnosti, díky kterým ho tankuje 71,5 % dotázaných. Zákazníci, kteří toto palivo v minulosti vyzkoušeli si ho pro jeho vlastnosti oblíbili a tankují ho pravidelně.

bazar

Nissan Juke 1,2
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 370 000 Kč
Renault Thalia 1,4
Rok výroby: 2006
Stav: 52 888 km
Cena: 60 000 Kč
Hyundai ix20 1,6
Rok výroby: 2011
Stav: 67 361 km
Cena: 216 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2005
Stav: 349 860 km
Cena: 73 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2006
Stav: 267 318 km
Cena: 90 000 Kč
Skoda Superb 2
Rok výroby: 2010
Stav: 159 691 km
Cena: 295 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků