Čeští řidiči vítají uvedení nového paliva Shell V-Power Diesel na domácí trh

Společnost Shell Czech Republic provedla v březnu tohoto roku rozsáhlý průzkum mezi řidiči dieselových vozidel, jehož se zúčastnilo celkem 3.554 respondentů. Cílem průzkumu bylo především zmapovat chování a potřeby řidičů dieselových vozidel v České republice a také jejich názor na nové dieselové palivo Shell V-Power Diesel, které tato společnost uvedla na domácí trh v říjnu loňského roku. Toto palivo se u zákazníků setkalo s velkým úspěchem. V současnosti je Shell V-Power Diesel k dispozici na více jak 60 čerpacích stanicích Shell.

V posledních několika letech se změnil ve světě motorismu přístup k dieselovým motorům. Už jsme si zvykli, že se tyto motory objevují nejen v nákladních automobilech a dodávkách, ale stále častěji i v osobních automobilech a v poslední době začínají pronikat i do okruhových závodů. Výrobci automobilů vycházejí vstříc poptávce po dieselových vozidlech pro osobní dopravu. Zároveň pro tyto vozy vyvíjejí stále dokonalejší a sofistikovanější motory. Technologie používané u nejnovějších vysokotlakých pohonných turbo jednotek vyžadují zároveň použití paliva nejvyšší kvality s dokonalými technickými parametry. Společnost Shell reagovala na tento trend ve vývoji dieselových motorů a v říjnu loňského roku uvedla na český trh Shell V-Power Diesel. Toto palivo bylo vyvinuto ve výzkumných centrech Shell ve Velké Británii a Německu právě se zřetelem na nejnovější dieselové motory. Může být také úspěšně používán ve vozech vybavených standardními staršími konstrukcemi. Shell V-Power Diesel má oproti klasickým dieselovým palivům účinnější čistící vlastnosti, obsahuje antikorozní přísady. Bylo vyvinuto pro maximální výkon a lepší akceleraci.

Po téměř půl roce úspěšného prodeje tohoto paliva se společnost Shell Czech Republic rozhodla provést rozsáhlý průzkum právě u řidičů osobních vozidel s dieselovými motory, s cílem zmapovat jejich chování a potřeby a také zjistit jejich názor na nové dieselové palivo Shell V-Power Diesel. Průzkumu se zúčastnilo celkem 3.554 respondentů a poskytli tak přesný obraz o dieselovém trhu osobních vozidel v České republice. Některé výsledky se společnost Shell Czech Republic rozhodla poskytnout veřejnosti.

Převážná většina vozidel s dieselovým motorem jsou firemní vozidla a po českých silnicích se jich prohání celých 52,9 %. Stáří vozidel se v plných 54,8 % pohybuje do tří let, stáří 30,7 % vozidel se pohybuje od čtyř do šesti let a 14,5 % je starších sedmi let. Hlavními důvody, proč čeští řidiči používají osobní vozidla s dieselovým motorem, je příznivější spotřeba oproti benzinu (45,3 %) a velký počet najetých kilometrů měsíčně (31,4 %). Celých 77,4 % těchto řidičů najezdí více než 1.000 kilometrů měsíčně. Přístup českých řidičů k novému palivu Shell V-Power Diesel je zároveň více než pozitivní. Na otázku, jestli je dobré, že Shell uvedl na trh další druh naftového paliva s vyšší kvalitou, odpovědělo „ano“ 97,2 %. U tohoto paliva řidiči oceňují především jeho vlastnosti, díky kterým ho tankuje 71,5 % dotázaných. Zákazníci, kteří toto palivo v minulosti vyzkoušeli si ho pro jeho vlastnosti oblíbili a tankují ho pravidelně.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků