Cesta z pekla: Pasažérka natočila únik z hořícího kalifornského města

Záběry jako z katastrofického filmu natočila pasažérka vozu, který zrovna opouštěl oblast na severu Kalifornie. V místě nyní zuří rozsáhlý lesní požár.

Kalifornské město Paradise („Ráj“) už není zrovna rájem na zemi, ale spíše peklem. Oblast v posledních několika dnech zasáhl velký lesní požár, který donutil k evakuaci na 50.000 obyvatel a nedávné zprávy mluví dokonce o kompletním zničení celého města. S rychle postupujícím ohněm měli někteří obyvatelé jen málo času opustit své domovy.

Skoro neuvěřitelné záběry z místa se nyní povedlo natočit posádce vozu, která oblast na poslední chvíli opouštěla. Při prvotním pohledu byste situaci popsali jako doslovnou „cestu z pekla“. V okolí vozu nelze vidět nic jiného než zničenou krajinu zachvácenou plameny, popelem, hustým kouřem, kdy nedaleko od silnice zahlédnete i několik hořících budov. Celá krajina je osvícena do oranžova.

Neuvěřitelný pohled na Halloween: Do cesty autu vjela motorka bez jezdce

Neuvěřitelný pohled na Halloween: Do cesty autu vjela motorka bez jezdce

Video na Facebook sdílela jistá Brynn Parrott Chatfield, která své přátele ujistila, že ona i řidič jsou v pořádku a její rodina byla z místa rovněž evakuována. „Mé domovské město Paradise je v plamenech. Má rodina byla evakuována a je v bezpečí. Někteří mí přátelé ovšem nejsou. Je to celé k nevíře,“ zmínila u videa.

Požár vypukl ve čtvrtek okolo půl sedmé hodiny ranní místního času a hasiči jej stále nemají pod kontrolou kvůli větrnému počasí. Guvernér již vyhlásil stav ohrožení a záchranné složky se domnívají, že oheň doteď stačil zničit přes tisícovku domovů.

Příčina vzniku zatím není známá. Na místě zasahuje více jak 2220 hasičů, úřady ještě oficiálně nepotvrdily žádné oběti na životech. Další dva požáry mimochodem zuří i na jihu Kalifornie.

Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

včera | Vladimír Kadera | 67 příspěvků
TEST Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW: Dává smysl, jen trochu jiný

Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW

Při hodnocení Škody Kodiaq RS velice záleží na přístupu „pozorovatele“. Pokud vůz budete brát jako sportovní SUV, zřejmě vám brzy dojdou argumenty. V nabídce však rozhodně není nadbytečný.

12.  2.  2019 | Jan Mička | 82 příspěvků
TEST Hyundai i20 1.0 T-GDI DCT: Když chcete prostě jen auto

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Hyundai se v segmentu B rozhodně nemá za co stydět. Nabízí dobře vybavený model se spoustou zajímavých funkcí. Má ale něco navíc?

7.  2.  2019 | David Rusol | 97 příspěvků