Cesta z pekla: Pasažérka natočila únik z hořícího kalifornského města

Záběry jako z katastrofického filmu natočila pasažérka vozu, který zrovna opouštěl oblast na severu Kalifornie. V místě nyní zuří rozsáhlý lesní požár.

Kalifornské město Paradise („Ráj“) už není zrovna rájem na zemi, ale spíše peklem. Oblast v posledních několika dnech zasáhl velký lesní požár, který donutil k evakuaci na 50.000 obyvatel a nedávné zprávy mluví dokonce o kompletním zničení celého města. S rychle postupujícím ohněm měli někteří obyvatelé jen málo času opustit své domovy.

Skoro neuvěřitelné záběry z místa se nyní povedlo natočit posádce vozu, která oblast na poslední chvíli opouštěla. Při prvotním pohledu byste situaci popsali jako doslovnou „cestu z pekla“. V okolí vozu nelze vidět nic jiného než zničenou krajinu zachvácenou plameny, popelem, hustým kouřem, kdy nedaleko od silnice zahlédnete i několik hořících budov. Celá krajina je osvícena do oranžova.

Neuvěřitelný pohled na Halloween: Do cesty autu vjela motorka bez jezdce

Neuvěřitelný pohled na Halloween: Do cesty autu vjela motorka bez jezdce

Video na Facebook sdílela jistá Brynn Parrott Chatfield, která své přátele ujistila, že ona i řidič jsou v pořádku a její rodina byla z místa rovněž evakuována. „Mé domovské město Paradise je v plamenech. Má rodina byla evakuována a je v bezpečí. Někteří mí přátelé ovšem nejsou. Je to celé k nevíře,“ zmínila u videa.

Požár vypukl ve čtvrtek okolo půl sedmé hodiny ranní místního času a hasiči jej stále nemají pod kontrolou kvůli větrnému počasí. Guvernér již vyhlásil stav ohrožení a záchranné složky se domnívají, že oheň doteď stačil zničit přes tisícovku domovů.

Příčina vzniku zatím není známá. Na místě zasahuje více jak 2220 hasičů, úřady ještě oficiálně nepotvrdily žádné oběti na životech. Další dva požáry mimochodem zuří i na jihu Kalifornie.

První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků
Minitest Citroën C5 Aircross 2.0 BlueHDi EAT8: Sto lidí, sto názorů

Citroën C5 Aircross 2.0 BlueHDi (minitest)

Role vlajkové lodi je poměrně složitá. Zákazníci za své nemalé peníze chtějí to nejlepší a kompromisy jim moc nevoní. Dokázal nás vůbec nejdražší Citroën C5 Aircross přesvědčit o svých kvalitách?

10.  4.  2019 | Jan Mička | 6 příspěvků