Cesta z pekla: Pasažérka natočila únik z hořícího kalifornského města

Záběry jako z katastrofického filmu natočila pasažérka vozu, který zrovna opouštěl oblast na severu Kalifornie. V místě nyní zuří rozsáhlý lesní požár.

Kalifornské město Paradise („Ráj“) už není zrovna rájem na zemi, ale spíše peklem. Oblast v posledních několika dnech zasáhl velký lesní požár, který donutil k evakuaci na 50.000 obyvatel a nedávné zprávy mluví dokonce o kompletním zničení celého města. S rychle postupujícím ohněm měli někteří obyvatelé jen málo času opustit své domovy.

Skoro neuvěřitelné záběry z místa se nyní povedlo natočit posádce vozu, která oblast na poslední chvíli opouštěla. Při prvotním pohledu byste situaci popsali jako doslovnou „cestu z pekla“. V okolí vozu nelze vidět nic jiného než zničenou krajinu zachvácenou plameny, popelem, hustým kouřem, kdy nedaleko od silnice zahlédnete i několik hořících budov. Celá krajina je osvícena do oranžova.

Neuvěřitelný pohled na Halloween: Do cesty autu vjela motorka bez jezdce

Neuvěřitelný pohled na Halloween: Do cesty autu vjela motorka bez jezdce

Video na Facebook sdílela jistá Brynn Parrott Chatfield, která své přátele ujistila, že ona i řidič jsou v pořádku a její rodina byla z místa rovněž evakuována. „Mé domovské město Paradise je v plamenech. Má rodina byla evakuována a je v bezpečí. Někteří mí přátelé ovšem nejsou. Je to celé k nevíře,“ zmínila u videa.

Požár vypukl ve čtvrtek okolo půl sedmé hodiny ranní místního času a hasiči jej stále nemají pod kontrolou kvůli větrnému počasí. Guvernér již vyhlásil stav ohrožení a záchranné složky se domnívají, že oheň doteď stačil zničit přes tisícovku domovů.

Příčina vzniku zatím není známá. Na místě zasahuje více jak 2220 hasičů, úřady ještě oficiálně nepotvrdily žádné oběti na životech. Další dva požáry mimochodem zuří i na jihu Kalifornie.

TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

včera | Petr Schnagl | 5 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 67 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků