Cesta z pekla: Pasažérka natočila únik z hořícího kalifornského města

Záběry jako z katastrofického filmu natočila pasažérka vozu, který zrovna opouštěl oblast na severu Kalifornie. V místě nyní zuří rozsáhlý lesní požár.

Kalifornské město Paradise („Ráj“) už není zrovna rájem na zemi, ale spíše peklem. Oblast v posledních několika dnech zasáhl velký lesní požár, který donutil k evakuaci na 50.000 obyvatel a nedávné zprávy mluví dokonce o kompletním zničení celého města. S rychle postupujícím ohněm měli někteří obyvatelé jen málo času opustit své domovy.

Skoro neuvěřitelné záběry z místa se nyní povedlo natočit posádce vozu, která oblast na poslední chvíli opouštěla. Při prvotním pohledu byste situaci popsali jako doslovnou „cestu z pekla“. V okolí vozu nelze vidět nic jiného než zničenou krajinu zachvácenou plameny, popelem, hustým kouřem, kdy nedaleko od silnice zahlédnete i několik hořících budov. Celá krajina je osvícena do oranžova.

Neuvěřitelný pohled na Halloween: Do cesty autu vjela motorka bez jezdce

Neuvěřitelný pohled na Halloween: Do cesty autu vjela motorka bez jezdce

Video na Facebook sdílela jistá Brynn Parrott Chatfield, která své přátele ujistila, že ona i řidič jsou v pořádku a její rodina byla z místa rovněž evakuována. „Mé domovské město Paradise je v plamenech. Má rodina byla evakuována a je v bezpečí. Někteří mí přátelé ovšem nejsou. Je to celé k nevíře,“ zmínila u videa.

Požár vypukl ve čtvrtek okolo půl sedmé hodiny ranní místního času a hasiči jej stále nemají pod kontrolou kvůli větrnému počasí. Guvernér již vyhlásil stav ohrožení a záchranné složky se domnívají, že oheň doteď stačil zničit přes tisícovku domovů.

Příčina vzniku zatím není známá. Na místě zasahuje více jak 2220 hasičů, úřady ještě oficiálně nepotvrdily žádné oběti na životech. Další dva požáry mimochodem zuří i na jihu Kalifornie.

Minitest Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet 4×4: Pořád jako pírko!

Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet 4×4 (minitest)

Aktuální Vitara už nějakou dobu spoléhá výlučně na benzínové turbomotory a nedávno k nim nově přibylo i více bezpečnostních systémů. Jak jezdí se čtrnáctistovkou, manuálem a pohonem všech kol?

13.  12.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Nissan Altima 2.5 CVT SV: Mnohem lepší, než se může zdát

Nissan Altima 2.5 CVT SV (minitest)

Větší japonské sedany Evropa téměř ignoruje, z vlastní zkušenosti z amerických cest vám ale můžeme říci, že je to docela škoda. Třeba Nissan Altima je skvělý vůz s neskutečnou spotřebou!

11.  12.  2018 | Miro Mihálik | 67 příspěvků
Minitest Mini Cooper S E Countryman All4: Nabíjejte, jinak smysl nedává

Mini Cooper S E Countryman All4 (minitest)

Bruselští byrokraté nám připravili podmínky, které už brzy spustí lavinu hybridů. Pojďte se s námi skrze benzin-elektrický Countryman podívat, jak bude vypadat všední realita příštích let.

8.  12.  2018 | Miro Mihálik | 12 příspěvků