Český výrobce autobusů Karosa zvyšuje prodeje i zisky

Karosa, největší český výrobce autobusů, zvýšila za loňský rok své tržby na 6,3 mld. Kč, což je o 100 mil. Kč více než v roce 2004. Čistý zisk pak stoupl na necelých 400 mil. Kč. Hlavním podílem na lepších výsledcích mají větší prodeje, Karosa za loňský rok prodala rekordních 1 883 autobusů, což je o 180 více než v roce 2004. V letošním roce mají dle vedení automobilky pokračovat růsty prodejů a plány počítají s maximem okolo 2 150 autobusů. Se zvětšující se výrobou roste i export, kam nyní míří až 80 procent produkce, a na konci letošního roku by se toto číslo mělo zvětšit o dalších pět procent.

Největšími odběrateli české Karosy je Francie, kam loni zamířilo 879 autobusů. Vedení společnosti ale hodlá zvětšit prodeje i na dalších trzích jako je Itálie nebo Německo. Právě v Německu Karosa uspěla, když si její autobusy objednala i tamní armáda.

Karose se tak vyplatil vstup Renaultu v roce 1993, který ji vytáhl do kladných čísel a společnost se tak dokázala prosadit na silně konkurenčním evropském trhu.

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků