Český výrobce autobusů Karosa zvyšuje prodeje i zisky

Karosa, největší český výrobce autobusů, zvýšila za loňský rok své tržby na 6,3 mld. Kč, což je o 100 mil. Kč více než v roce 2004. Čistý zisk pak stoupl na necelých 400 mil. Kč. Hlavním podílem na lepších výsledcích mají větší prodeje, Karosa za loňský rok prodala rekordních 1 883 autobusů, což je o 180 více než v roce 2004. V letošním roce mají dle vedení automobilky pokračovat růsty prodejů a plány počítají s maximem okolo 2 150 autobusů. Se zvětšující se výrobou roste i export, kam nyní míří až 80 procent produkce, a na konci letošního roku by se toto číslo mělo zvětšit o dalších pět procent.

Největšími odběrateli české Karosy je Francie, kam loni zamířilo 879 autobusů. Vedení společnosti ale hodlá zvětšit prodeje i na dalších trzích jako je Itálie nebo Německo. Právě v Německu Karosa uspěla, když si její autobusy objednala i tamní armáda.

Karose se tak vyplatil vstup Renaultu v roce 1993, který ji vytáhl do kladných čísel a společnost se tak dokázala prosadit na silně konkurenčním evropském trhu.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků