Český Ford přichází s vlastním šrotovným. Ke koupi nového auta přihodí pěkný bonus

Nabídněte prodejci Fordu své staré auto a obratem dostanete na nový vůz hezkou slevu. Někdy až 50 tisíc korun.

České zastoupení popisuje novou výkupní akci jako určitou formu šrotovného. Pro zájemce o koupi nového Fordu totiž uvádí výkupní bonus až 50.000 Kč nad rámec výkupních slev, pokud nabídnou autorizovanému prodejci Ford svůj starý vůz na protiúčet. Musíte ovšem koukat výhradně po modelech Fiesta, EcoSport, Puma, Focus a nové generaci SUV Kuga.

Konkrétní výše výkupního bonusu se liší podle modelu a stupně výbavy nově pořizovaného auta. U Fiesty tak jde třeba o 10 až 20.000 Kč, u EcoSportu a Pumy o 20 až 30.000 Kč, Focus může být levnější o 15 až 20.000 Kč a nejnovější Kuga dostává vůbec nejvyšší úroveň výkupního bonusu 40 až 50.000 Kč. Bonus se vždy vztahuje na nákup nových a dosud neregistrovaných vozů.

„Chceme prostě přispět k tomu, aby se prodej nových vozů zase rozhýbal – a výkupní bonus by tomu měl napomoci. Jak víte, v mnoha okolních státech právě teď šrotovné zavádějí, nebo to aspoň připravují. V České republice zatím žádný státem podporovaný bonus vyhlášen nebyl, a tak s ním přicházíme sami, protože se domníváme, že je to ten správný nástroj pro povzbuzení trhu i u nás,“ vysvětluje Libor Beneš, Country manager českého Fordu.

Další bonus pak zastoupení Fordu uvádí výhradně pro Pumu a Kugu. Když si totiž zákazník své auto sestaví v konfigurátoru na českém webu značky, objednávku odešle dealerovi a nakonec auto skutečně zakoupí, dostane ještě poukaz na 5000 Kč, který může využít na servisní práce, či nákup příslušenství nebo náhradních dílů.

Obě zmíněné akce mají prozatím trvání do 30. června 2020 a platí u všech autorizovaných partnerů Fordu v České republice.

Speciál: Ford Puma

Ford Puma první generace byl cenově dostupný sportovní vůz s předním pohonem, který byl vyráběn v Německu v letech 1997 až 2002. První generace skončila bez přímého nástupce, v roce 2019 však Ford známé jméno přivedl k životu. Druhá generace Pumy zcela změnila koncepci. Přijela jako stylový crossover do města s možností volby hybridního pohonu.

Ford Puma druhé generace oficiálněPrvní skicaPrvní generace

 
Diskuze (26) Další článek: Nádhernou Tatru T97 Hitler odsoudil k záhubě. Volkswagen za to tvrdě zaplatil

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Nové vozy na Heureka.cz