Česko bude mít svou první vodíkovou čerpací stanici

Společnost Linde Gas, která je u nás známá hlavně výrobou a prodejem technických plynů, postaví v Neratovicích první vodíkovou čerpací stanici. Minulý týden to oznámilo vedení společnosti.

Jde o čerpací stanici, která je již odzkoušena na několika místech v Evropě, kde lze najít i pár vodíkových vozů. U nás bude hotova a otevřena i pro veřejnost ke konci příštího roku.

O tom, že se jedná hlavně o reklamní tah, svědčí i fakt, že v současnosti žádná automobilka na českém trhu nenabízí žádné vodíkové auto. To se ovšem může časem změnit.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 41 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků