Českem opět proběhne ilegální závod automobilů, tentokrát pro chudé

Českou republiku opět zaplaví vozy, které se zúčastní britské automobilové soutěže konané na běžných silnicích. Po vzoru známého Gumballu 3000 projedou účastníci vybranými státy Evropy a svou pouť ukončí v našem hlavním městě, tedy v Praze.

CzechWrecks, jak se rallye jmenuje, odstartuje 1. září ve francouzském městě Calais. První etapa pak bude mít svůj cíl po více než osmi stech kilometrech ve francouzském Annecy. Druhá etapa pak míří do italského Bormia. Třetí má svůj cíl v rakouském Salzburgu a konečně ta poslední, čtvrtá, skončí u nás v Praze.

Proti klasickému Gumallu má tato rallye trochu tvrdší pravidla a je zamířena přesně na druhou stranu ekonomického žebříčku obyvatel. Zúčastnit se může každý, ale cena vozu, se kterým posádka pojede nesmí přesáhnout 100 liber (cca 4500 Kč) a toto budou organizátoři velmi přísně hlídat a každý účastník bude muset prokazatelně doložit cenu vozu. Pro vítěze je pak přichystána odměna ve výši 1000 liber, tedy desetinásobek maximální hodnoty zúčastněných vozů.

Pokud se vám líbí idea této rallye a chtěli byste více informací, pak navštivte web organizátorů, kde najdete kompletní pravidla a také formuláře pro registraci do tohoto závodu. Vozů s cenou pod 4500 Kč se v ČR najde dost...
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků