Českem opět proběhne ilegální závod automobilů, tentokrát pro chudé

Českou republiku opět zaplaví vozy, které se zúčastní britské automobilové soutěže konané na běžných silnicích. Po vzoru známého Gumballu 3000 projedou účastníci vybranými státy Evropy a svou pouť ukončí v našem hlavním městě, tedy v Praze.

CzechWrecks, jak se rallye jmenuje, odstartuje 1. září ve francouzském městě Calais. První etapa pak bude mít svůj cíl po více než osmi stech kilometrech ve francouzském Annecy. Druhá etapa pak míří do italského Bormia. Třetí má svůj cíl v rakouském Salzburgu a konečně ta poslední, čtvrtá, skončí u nás v Praze.

Proti klasickému Gumallu má tato rallye trochu tvrdší pravidla a je zamířena přesně na druhou stranu ekonomického žebříčku obyvatel. Zúčastnit se může každý, ale cena vozu, se kterým posádka pojede nesmí přesáhnout 100 liber (cca 4500 Kč) a toto budou organizátoři velmi přísně hlídat a každý účastník bude muset prokazatelně doložit cenu vozu. Pro vítěze je pak přichystána odměna ve výši 1000 liber, tedy desetinásobek maximální hodnoty zúčastněných vozů.

Pokud se vám líbí idea této rallye a chtěli byste více informací, pak navštivte web organizátorů, kde najdete kompletní pravidla a také formuláře pro registraci do tohoto závodu. Vozů s cenou pod 4500 Kč se v ČR najde dost...
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků