Českem opět proběhne ilegální závod automobilů, tentokrát pro chudé

Českou republiku opět zaplaví vozy, které se zúčastní britské automobilové soutěže konané na běžných silnicích. Po vzoru známého Gumballu 3000 projedou účastníci vybranými státy Evropy a svou pouť ukončí v našem hlavním městě, tedy v Praze.

CzechWrecks, jak se rallye jmenuje, odstartuje 1. září ve francouzském městě Calais. První etapa pak bude mít svůj cíl po více než osmi stech kilometrech ve francouzském Annecy. Druhá etapa pak míří do italského Bormia. Třetí má svůj cíl v rakouském Salzburgu a konečně ta poslední, čtvrtá, skončí u nás v Praze.

Proti klasickému Gumallu má tato rallye trochu tvrdší pravidla a je zamířena přesně na druhou stranu ekonomického žebříčku obyvatel. Zúčastnit se může každý, ale cena vozu, se kterým posádka pojede nesmí přesáhnout 100 liber (cca 4500 Kč) a toto budou organizátoři velmi přísně hlídat a každý účastník bude muset prokazatelně doložit cenu vozu. Pro vítěze je pak přichystána odměna ve výši 1000 liber, tedy desetinásobek maximální hodnoty zúčastněných vozů.

Pokud se vám líbí idea této rallye a chtěli byste více informací, pak navštivte web organizátorů, kde najdete kompletní pravidla a také formuláře pro registraci do tohoto závodu. Vozů s cenou pod 4500 Kč se v ČR najde dost...
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků