Českem opět proběhne ilegální závod automobilů, tentokrát pro chudé

Českou republiku opět zaplaví vozy, které se zúčastní britské automobilové soutěže konané na běžných silnicích. Po vzoru známého Gumballu 3000 projedou účastníci vybranými státy Evropy a svou pouť ukončí v našem hlavním městě, tedy v Praze.

CzechWrecks, jak se rallye jmenuje, odstartuje 1. září ve francouzském městě Calais. První etapa pak bude mít svůj cíl po více než osmi stech kilometrech ve francouzském Annecy. Druhá etapa pak míří do italského Bormia. Třetí má svůj cíl v rakouském Salzburgu a konečně ta poslední, čtvrtá, skončí u nás v Praze.

Proti klasickému Gumallu má tato rallye trochu tvrdší pravidla a je zamířena přesně na druhou stranu ekonomického žebříčku obyvatel. Zúčastnit se může každý, ale cena vozu, se kterým posádka pojede nesmí přesáhnout 100 liber (cca 4500 Kč) a toto budou organizátoři velmi přísně hlídat a každý účastník bude muset prokazatelně doložit cenu vozu. Pro vítěze je pak přichystána odměna ve výši 1000 liber, tedy desetinásobek maximální hodnoty zúčastněných vozů.

Pokud se vám líbí idea této rallye a chtěli byste více informací, pak navštivte web organizátorů, kde najdete kompletní pravidla a také formuláře pro registraci do tohoto závodu. Vozů s cenou pod 4500 Kč se v ČR najde dost...
Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků