České mýto vydělalo slušný balík

Elektronické mýto, které je u nás provozováno na dálnicích a rychlostních silnicích, loni přineslo 5,565 mld. korun. Z tohoto výběru připadá 81 procent na dálnice a 19 procent na rychlostní komunikace. Z celkového výběru pak připadá na hlavní dálnici D1 zhruba 40 procent částky.

Čeští řidiči a jejich nákladní vozy se pak na výběru podíleli zhruba ze 61 procent, když zaplatili 3,4 mld. korun. Druhé místo obsadili řidiči a vozy ze Slovenska, kteří zaplatili zhruba 800 mil. korun. Další místo obsadili Poláci, Maďaři, Němci a Rumuni.

Mýto tak vybralo výrazně více než v minulosti dálniční známky. Na druhou stranu se z této částky zaplatí pár miliard jako splátka za výstavbu systému a také odměny společnosti Kapsch.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků