"České" automobilky utržily v loňském roce 484 miliard korun

Loňský rok byl pro český automobilový trh plný rekordů. Vyrobilo se u nás nejvíce vozů v historii, a to rovných 603 849, což představuje meziroční nárůst o 34,6 procenta a společnosti za ně utržily 484 miliard korun, což je nárůst o 25,6 procenta proti roku 2004. Samotným koncovým výrobcům vzrostly tržby o 24,9 procenta a dodavatelům dílů do výroby o 26,3 procenta. Automobilový průmysl se navíc podílel na celkovém exportu z České republiky téměř dvaceti procenty, když se vyvezlo automobilů a náhradních dílů za 370 mld. Kč.

Rok 2006 bude pro automobilový průmysl daleko příznivější, všechny dodavatelské firmy, ale i výrobci vozů jako je Škoda, nebo TPCA očekávají výrazné navýšení výroby a exportu, čímž se loňský rekord zcela jistě překoná.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků