Česká Škodovka má nového šéfa. Luboš Vlček končí, z automobilky ale neodchází

Po nedávném odchodu šéfa Škody přichází ve vedení české automobilky k dalším zásadním změnám.

Vedení mladoboleslavské Škody prochází v posledních týdnech dosti razantními změnami. Nejprve jsme informovali o výměně stráže v oblasti nákupu automobilky, kde nově působí Karsten Schnake. Poté došlo bez zjevného důvodu k odchodu Bernharda Maiera, samotného šéfa české automobilky, a nyní opouští své místo i Luboš Vlček, vedoucí českého zastoupení Škody.

Tragická nehoda, nebo vražda? Otec Škody Octavia zemřel za podivných okolností

Tragická nehoda, nebo vražda? Otec Škody Octavia zemřel za podivných okolností

Svou funkci opouští Vlček po více než šesti letech, od automobilky však zcela neodchází, pouze mění místo. Nově totiž bude zodpovídat za aktivity značky v západní Evropě, a to od 1. září 2020. Jeho původní pozici Prodeje a marketingu v České republice od toho data převezme Jiří Maláček, tedy současný prodejní ředitel Škody u nás.

Znáte Škodu 1100 OHC Coupé? Vypadala světově, potopily ji však zbytečné chyby

Znáte Škodu 1100 OHC Coupé? Vypadala světově, potopily ji však zbytečné chyby

Vlček působí u koncernu VW od roku 1992. Za tu dobu prošel řadou manažerských funkcí jak u škodovky, tak samotného koncernu. Na pozici vedení českého zastoupení Škody nastoupil v lednu 2014 po několikaletém působení v Číně, kde měl pod střechou celé společnosti VW na starost fleetové prodeje a taktéž prodeje ojetin.

Náhlý odchod šéfa Škodovky nemá jasný důvod. Prohrál Maier boj s vedením VW?

Náhlý odchod šéfa Škodovky nemá jasný důvod. Prohrál Maier boj s vedením VW?

Nástupce Jiří Maláček byl před nástupem ke Škodě osm let u českého zastoupení Toyoty, kde byl od roku 2016 rovněž šéfem prodeje. „Nová pozice je pro mě velkou výzvou. Jsem rád, že mohu být součástí úspěšného příběhu domácí značky,“ uvedl Maláček v oficiálním prohlášení.  

Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

dnes | Lukáš Prejzek | 7 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 81 příspěvků