Česká republika je v užším výběru pro stavbu další automobilky

Další automobilka, nyní však japonská, míří do Evropy. Firma Daihatsu hodlá v Evropě vybudovat nový závod, který by produkoval vozy pro východní Evropu a indický trh. Daihatsu vybírá mezi lokalitami na Slovensku, Slovinsku, Polsku, České republice a Turecku. Přestože není doposud jasné, kde závod bude stát, jako nejpravděpodobnější se jeví poslední jmenované Turecko. Zástupci CzechInvestu odmítli tuto informaci komentovat a ani vlastník Daihatsu, automobilka Toyota, se k výběru zemí nevyjádřila.

Informace však není zcela nová, protože již v roce 2003 přišly první informace o záměru Daihatsu vybudovat výrobní závod v Evropě a již v té době se nikdo oficiálně k tomuto záměru nevyjádřil. Přestože naděje na to, že by ve výběru vyhrála Česká republika, jsou malé, příchod automobilky Hyundai obecně zvedl naděje, že i další automobilky zamíří právě k nám.

V novém závodě chce Daihatsu vyrábět miniauta s cenou do 150 tis. Kč pro trhy východní Evropy a Indii.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků