Česká republika je v užším výběru pro stavbu další automobilky

Další automobilka, nyní však japonská, míří do Evropy. Firma Daihatsu hodlá v Evropě vybudovat nový závod, který by produkoval vozy pro východní Evropu a indický trh. Daihatsu vybírá mezi lokalitami na Slovensku, Slovinsku, Polsku, České republice a Turecku. Přestože není doposud jasné, kde závod bude stát, jako nejpravděpodobnější se jeví poslední jmenované Turecko. Zástupci CzechInvestu odmítli tuto informaci komentovat a ani vlastník Daihatsu, automobilka Toyota, se k výběru zemí nevyjádřila.

Informace však není zcela nová, protože již v roce 2003 přišly první informace o záměru Daihatsu vybudovat výrobní závod v Evropě a již v té době se nikdo oficiálně k tomuto záměru nevyjádřil. Přestože naděje na to, že by ve výběru vyhrála Česká republika, jsou malé, příchod automobilky Hyundai obecně zvedl naděje, že i další automobilky zamíří právě k nám.

V novém závodě chce Daihatsu vyrábět miniauta s cenou do 150 tis. Kč pro trhy východní Evropy a Indii.

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 74 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků