Česká republika je v užším výběru pro stavbu další automobilky

Další automobilka, nyní však japonská, míří do Evropy. Firma Daihatsu hodlá v Evropě vybudovat nový závod, který by produkoval vozy pro východní Evropu a indický trh. Daihatsu vybírá mezi lokalitami na Slovensku, Slovinsku, Polsku, České republice a Turecku. Přestože není doposud jasné, kde závod bude stát, jako nejpravděpodobnější se jeví poslední jmenované Turecko. Zástupci CzechInvestu odmítli tuto informaci komentovat a ani vlastník Daihatsu, automobilka Toyota, se k výběru zemí nevyjádřila.

Informace však není zcela nová, protože již v roce 2003 přišly první informace o záměru Daihatsu vybudovat výrobní závod v Evropě a již v té době se nikdo oficiálně k tomuto záměru nevyjádřil. Přestože naděje na to, že by ve výběru vyhrála Česká republika, jsou malé, příchod automobilky Hyundai obecně zvedl naděje, že i další automobilky zamíří právě k nám.

V novém závodě chce Daihatsu vyrábět miniauta s cenou do 150 tis. Kč pro trhy východní Evropy a Indii.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků