Česká Benzina končí. Polský vlastník má s legendární sítí plány i na Slovensku

Historie českých benzinek sahá až do roku 1953, nyní postupně Benzina z Česka i Slovenska zmizí.

Už zanedlouho nebudeme tankovat na čerpacích stanicích Benzina. Polská společnost PKN Orlen, pod jejímž holdingem Orlen Unipetrol se síť benzinek Benzina Orlen nachází, se rozhodla k postupnému přejmenování čerpacích stanic na Orlen. Ke změně dojde nejen v České republice, ale také na Slovenku.

Do ČR míří levná SUV z Číny. Dongfeng spustil rezervace, už známe i české ceny

Do ČR míří levná SUV z Číny. Dongfeng spustil rezervace, už známe i české ceny

Prvních osm stanic Benzina dostane nové jméno Orlen ještě do konce letošního roku. V procesu přejmenování se pak bude pokračovat v následujících letech. Sít čerpacích stanic už dříve fungovala pod oficiálním názvem Benzina Orlen. Nyní tedy PKN Orlen pokračuje ve sjednocení čerpacích stanic v zemích, kde působí.

Stanice Orlen byste již našli v Polsku a Litvě. Kromě Česka, kde je současně v provozu 421 stanic Benzina, však čeká takzvaný „rebranding“ i celkem 15 stanic Benzina na Slovensku. Stejný proces přejmenování se poté očekáváná rovněž u dalších čerpacích stanic, které PKN Orlen vlastní v Německu.

Papež na Slovensku jezdí levnou Škodou Enyaq. Vatikán vyžadoval zvláštní úpravy

Papež na Slovensku jezdí levnou Škodou Enyaq. Vatikán vyžadoval zvláštní úpravy

„Na Slovensku proces rebrandingu začne v říjnu a bude pokrývat deset stanic, v prosinci pak začne v České republice na osmi vybraných stanicích,“ uvedla polská společnost. Dle informací ČTK bude PKN Orlen přejmenovávat jednotlivé stanice postupně v rámci plánovaných rekonstrukcí.

V posledních letech se společnost snažila zvýšit v Česku povědomí o značce Orlen – několik stanic již bylo v rámci testovacího procesu přejmenováno, přičemž tradiční znak Benziny, tedy koně, doplnil orel jakožto znak Orlenu.

Češi a Slováci už roky fotí odložená auta. Některé snímky vhánějí slzy do očí

Češi a Slováci už roky fotí odložená auta. Některé snímky vhánějí slzy do očí

Historie značky Benzina sahá do roku 1953, v roce 1958 pak byla evidována jako oficiální značka Sdružení československých rafinerií. Součástí polské skupiny PKN Orlen je Orlen Unipetrol a Benzina Orlen od roku 2005. Na konci roku 2015 se Benzina stala odštěpným závodem společnosti Unipetrol RPA (dnes Orlen Unipetrol RPA), která je dceřinou firmou Orlen Unipetrolu. Informace přinesla ČTK.

TEST VW Caddy Maxi California 2.0 TDI: Boží chatka na kolech za super peníze

VW Caddy Maxi California 2.0 TDI DSG

Základními lidskými potřebami je mít kde se vyspat, zůstat v teple a najíst se. S Californií to jde snadno a každý den jinde.

24.  10.  2021 | Richard Herbich | 16 příspěvků
Za volantem Chevrolet Corvette C1: Je to kousavá mrcha, nebo pohodlné GT?

Chevrolet Corvette C1

Chevrolet Corvette 1. generace je skutečná kráska. Po nastartování ale vymění něžnost za získání respektu širokého okolí. Je třeba se této nespoutané elegance bát?

23.  10.  2021 | Vladimír Kadera
TEST Mercedes-Benz EQA 250: Zlatíčko do zásuvky jen pro holky? Tak to pozor!

Mercedes-Benz EQA 250

Nejlevnější model rodiny EQ automobilky Mercedes-Benz působí spíše jako auto pro holky. Byla by ale škoda ho takhle povrchně škatulkovat. Obzvláště, když jeho vlastnosti ocení i chlapáci.

22.  10.  2021 | Jan Mička | 6 příspěvků