Česká Avia představila první dvanáctitunový model

Česká společnost Avia vyvinula nový model D120, který má poprvé v historii automobilky celkovou hmotnost 12 tun. Přesněji tedy 11,99 tuny a to z důvodu nižší sazby mýtného. Avia tak brzy přivede ke svým šesti až devíti tunovým modelům novinku, která rozšíří portfolio a uspokojí širší spektrum zákazníkům.

Novinka má o to větší cenu, že její vývoj proběhl samostatně. Přestože se původně zvažovala spolupráce s renomovaným výrobcem, Avia od tohoto kroku ustoupila. Na druhou stranu mnoho dílů si přestala vyrábět sama a využívá subdodavatelských firem. Avia tak např. nakupuje nápravy od Albionu a používá motory Cummins, které jsou prozatím čtyřválcové, ale v budoucnu je doplní moderní šestiválce

Dalším důležitým krokem této automobilky je vývoj náhonu na všechna čtyři kola.
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků