Česká automobilka Škoda brzy rozšíří svůj technický vývoj

Škoda vybuduje v následujících dvou letech zcela nový komplex technického vývoje. Informovala o tom sama automobilka prostřednictvím svých vnitropodnikových novin. Současný komplex je umístěn v areálu Česany, tedy na pravém břehu řeky, nový komplex bude stát na opačném, tedy levém břehu. Jedním z důvodů, pro přestěhování a vybudování nového komplexu je nouze o volné místo ve stávajícím umístění. Právě na druhém břehu získala automobilka pozemky, kde do roku 2008 proinvestuje okolo 38 mil. eur (přibližně 1,08 mld. Kč).

Vývoj naší automobilky není zaměřen pouze na vlastní vozy, ale účastní se vývoje i pro další firmy koncernu Volkswagen jako Audi, Seat, Bentley ad.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků