Česká autodiagnostika OBD2 je zdarma – aplikace SX OBD umí i zajímavé vychytávky

Reklama 23. srpna 2019
Tým vývojářů z TorriaCars s.r.o. vyvinul volně dostupnou autodiagnostiku s názvem SX OBD v češtině. Hodí se jak pro soukromé použití, tak pro profi autodílny.
Česká autodiagnostika OBD2 je zdarma – aplikace SX OBD umí i zajímavé vychytávky

Zejména běžní majitelé automobilů mnohdy netuší, že si zaklínadlo autoservisů „diagnostiku“, mohou pořídit i sami. TorriaCars tu svoji nabízí přes Google Play i App Store zdarma, nebo ve verzi bez reklam za 29 Kč na tři měsíce. OBD2 aplikace SIXTOL SX OBD umí diagnostikovat klasické normované chyby. K dispozici je až 5500 hlášek, které se zobrazují velice přehledně a srozumitelně. Autodiagnostiku lze provést na většině automobilů, a to i na starších. Načíst je možné data pro vozidla od roku 1996.

Jak to, že lze autodiagnostiku vyhodnocovat i mimo autorizované servisy?

Díky dostupnosti technologií už ani autodiagnostika není pouze výsadou velkých autoservisů. Většina aut je dnes vybavena řídící jednotkou, která komunikuje s jednotlivými součástmi vozidla – například s motorem, převodovkou, brzdami apod. Tato řídící jednotka v sobě eviduje data o provozu i závadách. Je schopna rovněž komunikovat s diagnostickým zařízením, tedy s autodiagnostikou. Tou dnes již může být pouhá SW aplikace, kterou si stáhnete do mobilního telefonu, tabletu nebo počítače.

Autodiagnostiky dnes umí komunikovat i bezdrátově, tedy nepotřebujete ani konektor. Bezdrátový přenos je možný i u nové autodiagnostiky TorriaCars – SX OBD, která podporuje wifi přenos. Případně lze pro diagnostiku aut se standardem OBD2 použít konektor SAE-J1962, jenž se zapojuje do 16pinové zásuvky, která se nachází pod palubní deskou v interiéru vozidla.

PC autodiagnostika s pokročilými funkcemi

SX OBD je univerzální PC diagnostika na auta použitelná pro různé značky vozů. Využívá jednotný technologický standard OBD2 (OnBoard Diagnostic). Ten od roku 1996 používají americké automobily, od roku 2000 evropské a v roce 2003 se standard začal používat i u dieselových motorů.

Kromě standardních funkcí diagnostiky nabízí SX OBD autodiagnostika i pokročilé funkce. Tou je například mazání chybových hlášení a přenastavování parametrů, zobrazení paměti závad, ale i speciality, jako je například akcelerační test. Diagnostika pracuje jak s hodnotami, tak s grafy.

Další článek: Legenda se vrací! Nové Need for Speed Heat vypadá skvěle, ale kde je Toyota?