7
Fotogalerie

Česká aukce nabídne spoustu unikátních vozidel. Třeba Octavii RS z Mostu, GAZ z Ukrajiny i Felicii z Nizozemí

Na konci dubna s můžete udělat hezký rodinný výlet, po cestě zpět domů možná ale pojedete dvěma vozy. Aukce v Lysé nad Labem má opět pár pěkných kousků.

V sobotu 22. dubna se na výstavišti v Lysé nad Labem bude opět konat motoristická burza a aukce veteránů Retro Garáž, kde se opět sejde několik velmi zajímavých kousků, o které se účastníci budou moct ucházet. Nadcházející jarní kolo bude obsahovat minimálně sedm automobilů a třináct motocyklů. Vozidla jsou různých hodnot, takže si s trochou štěstí může něco nového odvézt domů skutečně každý.

Mezi automobily se tentokrát objevilo několik velmi zajímavých kousků. Highlightem aukce bude určitě safety car z Autodromu Most, kterým je Škoda Octavia RS první generace. Vůz přezdívaný Bába sloužil na od roku 2003 do roku 2020. Za tu dobu najel po okruhu 39.000 kilometrů, což se rovná zhruba 8000 kolům. Vyvolávací cena vozu je pouhá jedna koruna.

Na své si ale přijdou i příznivci meziválečných vozů, k mání bude i nákladní Wikov 7/28 z roku 1930, u kterého je vyvolávací cena 800.000 Kč. K mání pak bude i Tatra 54/30, šestimístná limuzína z roku 1932, která sloužila jako vůz taxislužby a má dokonce i dobový taxametr. K vozu je dokonce certifikát z Technického muzea Tatra v Kopřivnici.

Poválečné vozy jsou v nabídce čtyři. Jedno z nich ale bylo na válku připraveno, jedná se o GAZ 69 M z roku 1967, který je prakticky nový z vojenských skladů na Ukrajině. Třeba listové odpružení je stále zabaleno v původním voskovém papíře. Na druhém konci spektra je nejmladším vozem Škoda Favorit z Tuzexu s vyvolávací cenou 40.000 Kč. Má dokonce i platnou technickou do srpna tohoto roku.

Velmi zajímavě vypadá Škoda 120 Garde Cabrio z roku 1986. Jak aukce sama uvádí: Pro přestavbu byla využita jedna z celkových 40 přestavbových sad od německé společnosti Miesse, přičemž samotným přestavbářem byla renomovaná rakouská společnost Stift & Graf, která takto upravila pouhých deset vozidel. Vyvolávací cena vozu činí 550.000 Kč.

Za stejnou vyvolávací cenu bude i Škoda Felicia Roadster z roku 1962, které bylo určeno k vývozu do Nizozemí a před pěti lety se vrátilo do Česka. Vozidlo je připraveno na sezónu a má čerstvou technickou. Nová majitel dostane k vozu i VIP vstupenku na tradiční sraz Škodovek na páteřovém rámu,  pořádaný Škoda historic fan clubem Hradec Králové.

Škoda Octavia

Škoda Octavia je nejprodávanější automobil v ČR a současně nejprodávanější model značky Škoda. V roce 2020 byla uvedena na trh Octavia IV – čtvrtá generace novodobé Octavie, tentokrát se čtyřmi variantami pohonů: spalovací motor, mild-hybrid, plug-in hybrid a stlačený zemní plyn.

Ceny a výbava • První jízda Škody Octavia RS iV • Škoda Octavia Scout • Hybridní modely • Škoda Octavia RS • Test Škoda Octavia 2.0 TDI Evo

Doporučujeme

Články odjinud