Češi volili Auto roku pro seniory. Vyhrál už nevyráběný Hyundai, uspěla i Škoda

I senioři mají svou anketu pro nejlepší auto. Za auto roku 2019 si tedy čeští senioři zvolili malé MPV od Hyundaie. Škodovka byla s počtem bodů hned v závěsu.

Po výsledcích Evropského auta roku se za loňské období ukazují i další menší ankety ze světa automobilů. V Česku například proběhla anketa Senior Car 2019, kterou pořádal portál i60.cz, a hledala nejlepší auto pro seniory. O výsledku hlasovala na webu široká veřejnost, sešlo se bezmála 12 tisíc hlasů.

Z řady 36 vozů přihlášených do ankety si titul Senior Car 2019 odneslo MPV Hyundai ix20, které získalo celkem 1181 hlasů. Nedaleko za Hyundaiem se na druhém místě ukázala Škoda Fabia (947 hlasů), kdežto i třetí místo obsadila škodovka, přesněji SUV Karoq s celkem 820 hlasy.

Světové Auto roku 2020 (WCOTY) se blíží do finále. Porsche už teď ví, že zvítězilo

Světové Auto roku 2020 (WCOTY) se blíží do finále. Porsche už teď ví, že zvítězilo

Vítězství v anketě o nejlepší auto pro seniory je pro Hyundai ix20 hezkou tečkou. Malý model už na trhu zastarával, v produkci byl od roku 2010, a během loňského roku už automobilka ukončila jeho výrobu.

„Mám již druhé ix20, to o něčem svědčí. Bohužel výroba byla letos ukončena. Bezvadné nastupování do vozidla pro jeho příjemnou výšku. Na to, jak je auto malé, uvnitř vůbec malé není. Spolehlivé, atmosférický motor – žádné turbo,“ okomentoval v anketě vítězný vůz jeden z hlasujících.

Hackeři vrátili zabezpečení aut na úroveň 80. let. Může se to týkat i vašeho vozu

Hackeři vrátili zabezpečení aut na úroveň 80. let. Může se to týkat i vašeho vozu

„Požadavky seniorů na ideální vůz jsou jiné než u mladých lidí či střední generace, ať už se jedná o vybavení, motorizaci, typ karoserie nebo přístup do zavazadlového prostoru. V důchodovém věku se navíc ocitají ročníky, kterým jsou blízké i nové technologie a jejichž životní úroveň často neklesá,“ uvedl k anketě jeden z pořadatelů ankety Petr Orálek.

V galerii si můžete prohlédnout kompletní žebříček vozů, níže pak tabulku s desítkou nejlepších. Počet bodů zveřejnil portál jen u první trojky.

Výsledky ankety Senior Car 2019 – Top 10
1. Hyundai ix20 (1181 hlasů)
2. Škoda Fabia (947 hlasů)
3. Škoda Karoq (820 hlasů)
4. Dacia Duster
5. Suzuki Ignis
6. Suzuki Vitara
7. Volkswagen Tiguan
8. Toyota Yaris
9. Dacia Sandero
10. Mitsubishi ASX
Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 124 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 24 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků