Češi volili Auto roku pro seniory. Vyhrál už nevyráběný Hyundai, uspěla i Škoda

I senioři mají svou anketu pro nejlepší auto. Za auto roku 2019 si tedy čeští senioři zvolili malé MPV od Hyundaie. Škodovka byla s počtem bodů hned v závěsu.

Po výsledcích Evropského auta roku se za loňské období ukazují i další menší ankety ze světa automobilů. V Česku například proběhla anketa Senior Car 2019, kterou pořádal portál i60.cz, a hledala nejlepší auto pro seniory. O výsledku hlasovala na webu široká veřejnost, sešlo se bezmála 12 tisíc hlasů.

Z řady 36 vozů přihlášených do ankety si titul Senior Car 2019 odneslo MPV Hyundai ix20, které získalo celkem 1181 hlasů. Nedaleko za Hyundaiem se na druhém místě ukázala Škoda Fabia (947 hlasů), kdežto i třetí místo obsadila škodovka, přesněji SUV Karoq s celkem 820 hlasy.

Světové Auto roku 2020 (WCOTY) se blíží do finále. Porsche už teď ví, že zvítězilo

Světové Auto roku 2020 (WCOTY) se blíží do finále. Porsche už teď ví, že zvítězilo

Vítězství v anketě o nejlepší auto pro seniory je pro Hyundai ix20 hezkou tečkou. Malý model už na trhu zastarával, v produkci byl od roku 2010, a během loňského roku už automobilka ukončila jeho výrobu.

„Mám již druhé ix20, to o něčem svědčí. Bohužel výroba byla letos ukončena. Bezvadné nastupování do vozidla pro jeho příjemnou výšku. Na to, jak je auto malé, uvnitř vůbec malé není. Spolehlivé, atmosférický motor – žádné turbo,“ okomentoval v anketě vítězný vůz jeden z hlasujících.

Hackeři vrátili zabezpečení aut na úroveň 80. let. Může se to týkat i vašeho vozu

Hackeři vrátili zabezpečení aut na úroveň 80. let. Může se to týkat i vašeho vozu

„Požadavky seniorů na ideální vůz jsou jiné než u mladých lidí či střední generace, ať už se jedná o vybavení, motorizaci, typ karoserie nebo přístup do zavazadlového prostoru. V důchodovém věku se navíc ocitají ročníky, kterým jsou blízké i nové technologie a jejichž životní úroveň často neklesá,“ uvedl k anketě jeden z pořadatelů ankety Petr Orálek.

V galerii si můžete prohlédnout kompletní žebříček vozů, níže pak tabulku s desítkou nejlepších. Počet bodů zveřejnil portál jen u první trojky.

Výsledky ankety Senior Car 2019 – Top 10
1. Hyundai ix20 (1181 hlasů)
2. Škoda Fabia (947 hlasů)
3. Škoda Karoq (820 hlasů)
4. Dacia Duster
5. Suzuki Ignis
6. Suzuki Vitara
7. Volkswagen Tiguan
8. Toyota Yaris
9. Dacia Sandero
10. Mitsubishi ASX

Škoda Fabia

Škoda Fabia je českým zástupcem v konkurencí nabitém segmentu B. Jako jeden z mála vozů své třídy nabízí i karoserii Combi a mimo soukromých zákazníků je oblíbená také jako referentský vůz ve firmách na leasing.

Ceny a výbava • První jízda po faceliftu • Minitest Škoda Fabia Combi 1.0 TSI • Historie Škody Fabia 

Za volantem Škody Octavia RS Combi 2.0 TSI: Kabel nechte Bruselu, berte tuhle!

Škoda Octavia RS Combi 2.0 TSI

Vyzkoušeli jsme Škodu Octavia RS. Tu správnou Škodu Octavia RS. A tady je pár důvodů, proč byste se měli zajímat právě o verzi, o které si dnes budeme povídat.

včera | Jan Mička | 77 příspěvků
Za volantem Škody Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): To nejlepší z Mladé Boleslavi?

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

S novou Škodou Octavia Scout jsme poprvé jezdili už v pondělí, o dojmy se však můžeme podělit až teď. Jak jezdí s nejsilnějším a v současnosti jediným dostupným motorem v Česku?

3.  12.  2020 | Jan Mička | 106 příspěvků
TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků