Češi se zbláznili do pistáciové Fabie. Existuje ale něco mnohem raritnějšího

Zatímco tisíce lidí v Česku šílí z pistáciových fábií, americký dealer BMW z Manhattanu se vytahuje něčím mnohem exkluzivnějším.

Možná jste o něm slyšeli, možná jste jeho součástí. Řeč je o kultu pistáciových fábií. Facebookovém „hnutí“, které se zabývá čistě jen láskou k fábiím v tomto poměrně vzácném odstínu, jenž zpopularizovala první generace českého hatchbacku. Zahlédnutí pistáciové Fabie Sedan se v tomto případě nepochybně rovná spatření magického jednorožce.

Ve stejně kouzelném světě se přitom nacházíme i v případě jednoho z posledních kusů starší Alpiny B7 před faceliftem, kterou si u dealera BMW na Manhattanu specifikoval jeden ze zákazníků. Upravená BMW od Alpiny jsou vzácná auta již od samotné podstaty bytí, tato vyladěná řada 7 je ale navíc lakována ojediněle „mentolovým“ odstínem Mint Green.

Nová Alpina B7: Tryskáč na kolech má 608 koní a umí až 330 km/h

Nová Alpina B7: Tryskáč na kolech má 608 koní a umí až 330 km/h

V šedožluté záplavě taxíků a fádních Toyot Camry bude tato německá limuzína naprosto nepřehlédnutelná. Samozřejmě zde nechybí ani 20palcová kola Alpina Classic s ikonickým designem německého úpravce, zatímco uvnitř si majitel zamanul čalounění kůží Merino.

Standardem je u Alpiny B7 také posílení brzdové soustavy a upravený podvozek s adaptivními tlumiči, aktivními stabilizátory a řízením zadních kol. Vyladěná limuzína dokáže upalovat maximální rychlostí až 330 km/h, přičemž na stovku akceleruje za 3,7 vteřiny.

Škoda Kamiq má kompletní technická data. V tom zásadním je horší než Scala

Škoda Kamiq má kompletní technická data. V tom zásadním je horší než Scala

Hlavním činitelem pod kapotou je totiž původní 4,4litrový dvakrát přeplňovaný osmiválec z BMW 750i, jenomže vyladěný na rovných 608 koní (447 kW) a 800 N.m točivého momentu. Nový je u B7 i koncový díl výfuku se čtyřmi koncovkami, osmistupňový automat prý řadí ještě rychleji a vyladěním prošel i pohon všech kol xDrive.

Tento mentolový exemplář svým lakem určitě převýšil základní cenovku starší Alpiny B7, která byla pro americký trh stanovená na 137. 000 dolarů (asi 3,2 milionu korun). Prostě o pár melounů více než vaše pistáciová Fabia.

Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků
TEST Renault Clio 1.0 TCe 100: Nový vrchol třídy? I Fabia může tiše závidět!

Renault Clio 1.0 TCe

Pravidlem je vyměnit nárazníky a tvářit se, že máte úplně nové auto. Renault na to šel s pátou generací Clia obráceně. Od základů nově vyvinutý vůz zabalil do povědomého tvaru a chce s ním navázat na předchůdce. V zájmu Francouzů by nicméně mělo být, aby se jim to v případě tříválcové pohonné jednotky raději nepovedlo.

14.  1.  2020 | Miro Mihálik | 69 příspěvků
Minitest Lexus RC 300h F Sport: Mohl být skvělý, ale doplatil na zvrácenost doby

Lexus RC 300h F Sport

Nejkratší cesta do srdce chlapa nevede mezi žebry, ale skrze krásné auto. A tohle si vás prostě získá!

11.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 147 příspěvků