Češi natočili skvělé video s Mazdou MX-5. Všimli si jej i v USA

Krátké, ale o to pohodovější video vzniklo spoluprací nadšenců z Corners.cz, kteří se zabývají výukou sportovní jízdy či půjčováním vozů, a pražského dealerství vozů Mazda Car Star Praha.

Vzbudit se brzo ráno, vytáhnout svůj sporťák ještě za tmy z garáže a pak si během rozbřesku vychutnat prázdné okresky za městem. Ideální scénář, pokud je například zmíněným sporťákem Mazda MX-5 RF v ikonických barvách.

V hlavní roli videa, které jsme paradoxně neobjevili u nás, ale na americkém serveru Jalopnik.com, se objevuje nepřehlédnutelná Mazda MX-5 RF, která nese známé oranžovo-zelené barvy rotační Mazdy 787B. Ta v roce 1991 legendárně vyhrála čtyřiadvacetihodinovku v Le Mans a ještě donedávna byla jediným japonským vozem, jenž v tomto slavném závodě zvítězil.

Mazda MX-5 posílí. 184 koní nově nabídne i v Evropě

Mazda MX-5 posílí. 184 koní nově nabídne i v Evropě

Zarytí fanoušci roadsteru MX-5 pak možná ví, že podobně zbarvenou verzi první generace MX-5 tehdy doopravdy nabízelo britské zastoupení Mazdy. Jednalo se o speciální variantu limitovanou počtem 24 kusů k oslavám zmíněného vítězství 787B. Tento roadster dostal navíc i přeplňování turbodmychadlem.

Moderní MX-5 ve stejném hávu tak zaručeně funguje jako úžasně nostalgický pozdrav do minulosti. Celkové zpracování videa je ke všemu perfektní. Prostě máte najednou chuť nařídit si budík na čtyři ráno a vyrazit ven…

První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků
Minitest Citroën C5 Aircross 2.0 BlueHDi EAT8: Sto lidí, sto názorů

Citroën C5 Aircross 2.0 BlueHDi (minitest)

Role vlajkové lodi je poměrně složitá. Zákazníci za své nemalé peníze chtějí to nejlepší a kompromisy jim moc nevoní. Dokázal nás vůbec nejdražší Citroën C5 Aircross přesvědčit o svých kvalitách?

10.  4.  2019 | Jan Mička | 7 příspěvků