Češi natočili skvělé video s Mazdou MX-5. Všimli si jej i v USA

Krátké, ale o to pohodovější video vzniklo spoluprací nadšenců z Corners.cz, kteří se zabývají výukou sportovní jízdy či půjčováním vozů, a pražského dealerství vozů Mazda Car Star Praha.

Vzbudit se brzo ráno, vytáhnout svůj sporťák ještě za tmy z garáže a pak si během rozbřesku vychutnat prázdné okresky za městem. Ideální scénář, pokud je například zmíněným sporťákem Mazda MX-5 RF v ikonických barvách.

V hlavní roli videa, které jsme paradoxně neobjevili u nás, ale na americkém serveru Jalopnik.com, se objevuje nepřehlédnutelná Mazda MX-5 RF, která nese známé oranžovo-zelené barvy rotační Mazdy 787B. Ta v roce 1991 legendárně vyhrála čtyřiadvacetihodinovku v Le Mans a ještě donedávna byla jediným japonským vozem, jenž v tomto slavném závodě zvítězil.

Mazda MX-5 posílí. 184 koní nově nabídne i v Evropě

Mazda MX-5 posílí. 184 koní nově nabídne i v Evropě

Zarytí fanoušci roadsteru MX-5 pak možná ví, že podobně zbarvenou verzi první generace MX-5 tehdy doopravdy nabízelo britské zastoupení Mazdy. Jednalo se o speciální variantu limitovanou počtem 24 kusů k oslavám zmíněného vítězství 787B. Tento roadster dostal navíc i přeplňování turbodmychadlem.

Moderní MX-5 ve stejném hávu tak zaručeně funguje jako úžasně nostalgický pozdrav do minulosti. Celkové zpracování videa je ke všemu perfektní. Prostě máte najednou chuť nařídit si budík na čtyři ráno a vyrazit ven…

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 17 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků