Češi natočili skvělé video s Mazdou MX-5. Všimli si jej i v USA

Krátké, ale o to pohodovější video vzniklo spoluprací nadšenců z Corners.cz, kteří se zabývají výukou sportovní jízdy či půjčováním vozů, a pražského dealerství vozů Mazda Car Star Praha.

Vzbudit se brzo ráno, vytáhnout svůj sporťák ještě za tmy z garáže a pak si během rozbřesku vychutnat prázdné okresky za městem. Ideální scénář, pokud je například zmíněným sporťákem Mazda MX-5 RF v ikonických barvách.

V hlavní roli videa, které jsme paradoxně neobjevili u nás, ale na americkém serveru Jalopnik.com, se objevuje nepřehlédnutelná Mazda MX-5 RF, která nese známé oranžovo-zelené barvy rotační Mazdy 787B. Ta v roce 1991 legendárně vyhrála čtyřiadvacetihodinovku v Le Mans a ještě donedávna byla jediným japonským vozem, jenž v tomto slavném závodě zvítězil.

Mazda MX-5 posílí. 184 koní nově nabídne i v Evropě

Mazda MX-5 posílí. 184 koní nově nabídne i v Evropě

Zarytí fanoušci roadsteru MX-5 pak možná ví, že podobně zbarvenou verzi první generace MX-5 tehdy doopravdy nabízelo britské zastoupení Mazdy. Jednalo se o speciální variantu limitovanou počtem 24 kusů k oslavám zmíněného vítězství 787B. Tento roadster dostal navíc i přeplňování turbodmychadlem.

Moderní MX-5 ve stejném hávu tak zaručeně funguje jako úžasně nostalgický pozdrav do minulosti. Celkové zpracování videa je ke všemu perfektní. Prostě máte najednou chuť nařídit si budík na čtyři ráno a vyrazit ven…

Minitest Toyota Hilux 2.4 D4-D: I ta už se umí vyšňořit!

Toyota Hilux 2.4 D4-D (minitest)

Hilux osmé generace už má nový čumák. V rámci výroční edice se snaží zaujmout i tu klientelu kolem tunových pick-upů, která touží po co nejosobnějším vzezření a chování svého pracanta.

20.  1.  2019 | AutoRevue.cz | 9 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz Vito Tourer Family 114 CDI: Na míru k vašim službám

Mercedes-Benz Vito Tourer Family (minitest)

Mít větší než běžnou rodinu znamená kromě jiného i obtížnější výběr auta. Především pak dnes, když jsou minivany na ústupu. Stojí za to dát přednost osobní dodávce od Mercedesu před čímkoli jiným?

17.  1.  2019 | Miro Mihálik | 3 příspěvky
TEST Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive: To nejlepší z Česka?

Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive

Sportovní Seaty mají nesmírně dlouhou tradici. Teprve loni se je ale Španělé rozhodli seskupit je pod jednu značku a dát jim novou identitu. A protože SUV v dnešní době táhnou, stal se průkopníkem model Ateca.

15.  1.  2019 | Jan Mička | 28 příspěvků