Češi natočili skvělé video s Mazdou MX-5. Všimli si jej i v USA

Krátké, ale o to pohodovější video vzniklo spoluprací nadšenců z Corners.cz, kteří se zabývají výukou sportovní jízdy či půjčováním vozů, a pražského dealerství vozů Mazda Car Star Praha.

Vzbudit se brzo ráno, vytáhnout svůj sporťák ještě za tmy z garáže a pak si během rozbřesku vychutnat prázdné okresky za městem. Ideální scénář, pokud je například zmíněným sporťákem Mazda MX-5 RF v ikonických barvách.

V hlavní roli videa, které jsme paradoxně neobjevili u nás, ale na americkém serveru Jalopnik.com, se objevuje nepřehlédnutelná Mazda MX-5 RF, která nese známé oranžovo-zelené barvy rotační Mazdy 787B. Ta v roce 1991 legendárně vyhrála čtyřiadvacetihodinovku v Le Mans a ještě donedávna byla jediným japonským vozem, jenž v tomto slavném závodě zvítězil.

Mazda MX-5 posílí. 184 koní nově nabídne i v Evropě

Mazda MX-5 posílí. 184 koní nově nabídne i v Evropě

Zarytí fanoušci roadsteru MX-5 pak možná ví, že podobně zbarvenou verzi první generace MX-5 tehdy doopravdy nabízelo britské zastoupení Mazdy. Jednalo se o speciální variantu limitovanou počtem 24 kusů k oslavám zmíněného vítězství 787B. Tento roadster dostal navíc i přeplňování turbodmychadlem.

Moderní MX-5 ve stejném hávu tak zaručeně funguje jako úžasně nostalgický pozdrav do minulosti. Celkové zpracování videa je ke všemu perfektní. Prostě máte najednou chuť nařídit si budík na čtyři ráno a vyrazit ven…

TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

Ford Mustang Bullitt

Bylo by fajn se v testu Fordu Mustang vyhnout otřepaným frázím o amerických svalech a podobně. Obávám se ale, že dnes to nevyjde. Obzvláště, když tady máme ikonický Bullitt!

15.  11.  2018 | Jan Mička | 61 příspěvků
TEST Peugeot 508 GT PureTech 225 : Nejlepší obranou střední třídy je útok!

Peugeot 508 GT PureTech 225

Peugeot se ve střední třídě rozhodl k opravdu radikálnímu kroku. Je to lék na umírající segment, nebo už zašli příliš daleko?

10.  11.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Mercedes-Benz S 560 kabrio: Bez střechy až do posledních paprsků

Mercedes-Benz S 560 kabrio

S faceliftem Mercedesu třídy S přišly na řadu i verze kupé a kabriolet. Testování sice připadlo na říjen, nemáte ale jediný důvod k obavám.

6.  11.  2018 | Milan Lažanský | 15 příspěvků