Češi natočili skvělé video s Mazdou MX-5. Všimli si jej i v USA

Krátké, ale o to pohodovější video vzniklo spoluprací nadšenců z Corners.cz, kteří se zabývají výukou sportovní jízdy či půjčováním vozů, a pražského dealerství vozů Mazda Car Star Praha.

Vzbudit se brzo ráno, vytáhnout svůj sporťák ještě za tmy z garáže a pak si během rozbřesku vychutnat prázdné okresky za městem. Ideální scénář, pokud je například zmíněným sporťákem Mazda MX-5 RF v ikonických barvách.

V hlavní roli videa, které jsme paradoxně neobjevili u nás, ale na americkém serveru Jalopnik.com, se objevuje nepřehlédnutelná Mazda MX-5 RF, která nese známé oranžovo-zelené barvy rotační Mazdy 787B. Ta v roce 1991 legendárně vyhrála čtyřiadvacetihodinovku v Le Mans a ještě donedávna byla jediným japonským vozem, jenž v tomto slavném závodě zvítězil.

Mazda MX-5 posílí. 184 koní nově nabídne i v Evropě

Mazda MX-5 posílí. 184 koní nově nabídne i v Evropě

Zarytí fanoušci roadsteru MX-5 pak možná ví, že podobně zbarvenou verzi první generace MX-5 tehdy doopravdy nabízelo britské zastoupení Mazdy. Jednalo se o speciální variantu limitovanou počtem 24 kusů k oslavám zmíněného vítězství 787B. Tento roadster dostal navíc i přeplňování turbodmychadlem.

Moderní MX-5 ve stejném hávu tak zaručeně funguje jako úžasně nostalgický pozdrav do minulosti. Celkové zpracování videa je ke všemu perfektní. Prostě máte najednou chuť nařídit si budík na čtyři ráno a vyrazit ven…

Minitest Volvo S90 T8: Je vrcholná motorizace skutečně nejlepší?

Volvo S90 T8 AWD Polestar (minitest)

Tentokrát jsme vyzkoušeli Volvo S90 se vším, co mu je možné nadělit. Jak funguje hybridní provedení?

včera | Milan Lažanský | 24 příspěvků
Minitest Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC: Hravý asketa

Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC (minitest)

Dieselové motory jsou v kurzu především díky své efektivitě, co když chce ale auto s nízkou spotřebou třeba nadšený řidič a netouží zrovna po starší mnichovské ojetině v naftě?

16.  9.  2018 | Miro Mihálik | 44 příspěvků
TEST Nissan Leaf: Začneme už elektromobily brát vážně?

Nissan Leaf

Nissan je prvním mainstreamovým výrobcem, který nabízí svůj relativně dostupný elektromobil ve druhé generaci. Jedná se o konkurenční výhodu?

11.  9.  2018 | Milan Lažanský | 145 příspěvků