Češi natočili skvělé video o rekonstrukci D5. Více detailů už asi jinde neuvidíte

Průjezdy opravovanými úseky dálnic jsou obvykle k vzteku. Asi jenom málokdo by však nejraději nezastavil a nekoukal stavbařům pod ruce. Celý proces rekonstrukce dálnice je totiž neskutečně zajímavý!

Ve včera vydaném přehledu jste mohli vidět, kde je možné na českých dálnicích během prázdnin očekávat dopravní komplikace. Připomeneme, že uzavírek a omezení bude čtyřicet, a abychom na D1 v opravovaných úsecích nejezdili moc rychle, přibudou radary a kamery pro záznam překročení rychlosti. Kamer se ostatně dočkáte i dálnici D11 mezi nultým a osmým kilometrem, kde by rekonstrukce měla pomalu finišovat.

Galerie: Jak se stavěla dálnice D1. Výstavba začala již před 80 lety

Galerie: Jak se stavěla dálnice D1. Výstavba začala již před 80 lety

Dnes si řekneme o plzeňské dálnici D5, konkrétně o úseku mezi stým a sto desátým kilometrem. Rekonstrukci provedla česká firma Metrostav, která měla na celý úsek 105 dnů. To se laikovi může zdát jako krátká doba na to, aby zmizel starý cementobetonový kryt, místo něj byl položen nový, byla instalována nová svodidla a byly provedeny nezbytné technologické práce. Jenže ono je možné to zvládnout bez průtahů.

O rekonstrukci D5 pojednává video, které si nechal natočit zhotovitel stavby. Má téměř 13 minut, detailně ale ukazuje práce, které řidičům zůstávají skryty za betonovými svodidly.

Na dálnicích se začíná objevovat značka STOP-PROTISMĚR. Jde o reakci na dřívější nehody

Na dálnicích se začíná objevovat značka STOP-PROTISMĚR. Jde o reakci na dřívější nehody

Věděli jste například, že spojení starého krytu s podkladovou vrstvou bylo tak silné, že bourací kladiva, bagry a gilotiny pohořely? Nebo že s betonovou směsí, ze které finišer vytvoří novou desku, to také není jenom tak a musí projít laboratorními testy? Nebo jak se instalují svodidla? Pokud ne, doporučujeme dokoukat video až do konce!

Video: Metrostav

TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

dnes | Petr Schnagl | 6 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

včera | Jan Mička | 68 příspěvků
TEST Mazda 3 Skyactiv-D (85 kW): Válka proti mainstreamu

Mazda 3 Skyactiv-D

Vpředu nijak zvlášť výkonný diesel, vzadu torzní příčka, mezigeneračně vyšší hmotnost a základní cena téměř 600 tisíc. Skoro se chce říct, že tohle už nezachrání ani ta hezká tvářička. Až na to, že nová trojka je něčím víc než jen neobyčejně vypadajícím hatchbackem.

16.  7.  2019 | Miro Mihálik | 56 příspěvků