Červenohorské sedlo bude na půl roku uzavřeno

Silničáři v pondělí 2. dubna uzavřeli spojku ze Šumperka na Jeseník, která vede přes známé Červenohorské sedlo. Silnice, která bývá hlavně v zimě jen těžko sjízdná, se dočká kompletní rekonstrukce. Dostane jak nový asfalt, tak i podklad a opraveny budou i mostky, svodidla a další části silnice.

Oprava bude probíhat ve dvou etapách. V první bude uzavřen úsek ze sedla směrem na Jeseník a v druhé opačná strana. Celková rekonstrukce a tedy i uzavírka potrvá až do konce října.

Náruživí motoristé si tak pro letošek na jednu z oblíbených horských silnic budou muset nechat zajít chuť.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 17 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků