Černý den pro Anglii: Jaguar uzavřel továrnu v Coventry

Ford v nedávných letech investoval do své dcery, britské automobilky Jaguar, už 635 milionů liber, přesto prodeje značky poklesly o 15 tisíc kusů ročně. Proto není divu, že musela být uzavřena historická továrna Browns Lane v Coventry, kde se auta vyráběla již 70 let. Výroba se přesunuje do blízké továrny Castle Bromwich, kam se z Coventry přesunulo 425 dělníků. Dalších 310 lidí tam nadále zůstává, aby dokončili již „načaté“ modely a zbylých 400 lidí z Jaguaru odchází. Současně s tímto krokem ukončil Ford působení Jaguaru v prestižní soutěži F1.

Všechny tyto kroky by měly pomoci Jaguary dostat se zpět na výsluní, z kterého již delší dobu padá dolů. Jaguar se nyní bude snažit zlepšovat odbyt revizí prodejní sítě a brzy uvede výkonnější naftovou verzi nejnižšího modelu X-Type.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků