Černý den pro Anglii: Jaguar uzavřel továrnu v Coventry

Ford v nedávných letech investoval do své dcery, britské automobilky Jaguar, už 635 milionů liber, přesto prodeje značky poklesly o 15 tisíc kusů ročně. Proto není divu, že musela být uzavřena historická továrna Browns Lane v Coventry, kde se auta vyráběla již 70 let. Výroba se přesunuje do blízké továrny Castle Bromwich, kam se z Coventry přesunulo 425 dělníků. Dalších 310 lidí tam nadále zůstává, aby dokončili již „načaté“ modely a zbylých 400 lidí z Jaguaru odchází. Současně s tímto krokem ukončil Ford působení Jaguaru v prestižní soutěži F1.

Všechny tyto kroky by měly pomoci Jaguary dostat se zpět na výsluní, z kterého již delší dobu padá dolů. Jaguar se nyní bude snažit zlepšovat odbyt revizí prodejní sítě a brzy uvede výkonnější naftovou verzi nejnižšího modelu X-Type.

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků