Černý den pro Anglii: Jaguar uzavřel továrnu v Coventry

Ford v nedávných letech investoval do své dcery, britské automobilky Jaguar, už 635 milionů liber, přesto prodeje značky poklesly o 15 tisíc kusů ročně. Proto není divu, že musela být uzavřena historická továrna Browns Lane v Coventry, kde se auta vyráběla již 70 let. Výroba se přesunuje do blízké továrny Castle Bromwich, kam se z Coventry přesunulo 425 dělníků. Dalších 310 lidí tam nadále zůstává, aby dokončili již „načaté“ modely a zbylých 400 lidí z Jaguaru odchází. Současně s tímto krokem ukončil Ford působení Jaguaru v prestižní soutěži F1.

Všechny tyto kroky by měly pomoci Jaguary dostat se zpět na výsluní, z kterého již delší dobu padá dolů. Jaguar se nyní bude snažit zlepšovat odbyt revizí prodejní sítě a brzy uvede výkonnější naftovou verzi nejnižšího modelu X-Type.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků