Černou nic nezkazíš. Bugatti ukazuje speciální Chirony Noire Duo, karbonem nešetří

Další den a další speciální limitovaná edice Bugatti Chiron. Motivem těchto exemplářů je karbon, karbon a zase karbon.

Přestože je Bugatti Chiron v každém ohledu lepší než jeho předchůdce Veyron, novější hypersportovní polykač kilometrů se na Veyron pomalu a jistě dotahuje počtem svých speciálních verzí. Kreativita zde automobilce určitě nechybí, takže po verzi Sport, výročním 110 Ans Bugatti nebo rekordním Super Sport 300+ přichází další hned dvě další „limitky“.

Rekordní Bugatti míří do výroby. Jednoho koně výkonu nechá za skoro 60.000 korun

Rekordní Bugatti míří do výroby. Jednoho koně výkonu nechá za skoro 60.000 korun

Jakožto Chiron Noire Duo se totiž značka hned dvěma verzemi Chironu opět vrací k legendárnímu modelu Type 57 SC Atlantic a jeho moderní reinterpretaci Bugatti La Voiture Noire, která byla představena letos v Ženevě ve formě jediného kusu za rekordní cenu v přepočtu 422 milionů korun.

Není tedy divu, že nový Chiron Noire Élégance a Noire Sportive zaujmou černým vzezřením, respektive odhalenými vlákny karbonu na svých karoseriích. Noire Élégance je lakováno lesklým čirým lakem, má pozměněnou mřížku na přídi, znak Bugatti vytvořený z jednoho kusu stříbra, nový design kol, černě lakované třmeny brzd a některé další prvky jsou vyhotoveny z leštěného hliníku. Odkazy na speciální verzi a černý odstín samozřejmě najdete i uvnitř vozu.

Elektrický crossover Bugatti čeká na zelenou. Klíč k sériové výrobě drží Volkswagen

Elektrický crossover Bugatti čeká na zelenou. Klíč k sériové výrobě drží Volkswagen

Verze Noire Sportive se poté liší svou odhalenou karbonovou karoserií, která je lakovaná matným čirým lakem. Tímto stylem jsou začerněny vlastně všechny prvky na exteriéru vozu, na rozdíl od leštěného hliníku či stříbrných kol na verzi Élégance. O něco více je zde potemnělá i kabina, ačkoliv Bugatti zatím fotky interiéru nezveřejnilo.

Ostatně zatím máme k dispozici pouhé dva snímky, jeden pro každou verzi. Není ale pochyb, že sběratelé o Chirony Noire Duo projeví zájem. Bugatti plánuje vyrobit pouze 20 kusů Noire Élégance a Noire Sportive, každý s cenovkou startující na 3 milionech euro (asi 76,5 milionu korun).

Galerie doplněna o standardní Bugatti Chiron.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Škoda Felicia kdysi prošla i testem Top Gearu. Už tehdy byl Clarkson mistrem slova

Škoda Felicia kdysi prošla i testem Top Gearu. Už tehdy byl Clarkson mistrem slova

Škoda Felicia dostávala v britských médiích celkem dost prostoru. Dokonce vyhrála prestižní anketu.

4.  6.  2020 | Vladimír Kadera | 1 příspěvek
Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

3.  6.  2020 | Jan Mička | 15 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků