Ceny v anketě Řidič-Řidička roku 2005 předány

O víkendu proběhlo finále ankety Řidič-Řidička roku, kterého se zúčastnilo 10 finalistů a 10 finalistek. Vítězkou, tedy Řidičkou roku 2005, se stala Jaroslava Zollpriesterová z Mostu a mezi muži vyhrál a titul Řidič roku 2005 získal Radek Sedlář z Mikulovic. Za své umístění si každý z nich odvezl automobil Kia Rio, ale ceny si odnesli všichni finalisté – jejich celková hodnota činila skoro tři čtvrtě milionu korun.

Vítězové dosáhli nejlepších výsledků ve finále, kde museli vyplnit test pravidel silničního provozu a test první pomoci. V praxi pak předváděli poskytování první pomoci a jízdu automobilem na čas v omezeném prostoru ve ztížených podmínkách (slalom na kluzké folii).

Do ankety, kterou vyhlásila Nadace BESIP s generálním partnerem, společností Kia Motors, se v prvním kole zapojilo celkem 14 059 zájemců (z toho bylo 3934 řidiček a 10 125 řidičů). Ze správných odpovědí bylo vylosováno 10 řidiček a 10 řidičů pro finálové klání.
 
Anketa si klade za cíl přispět, aby lidé více vnímali bezpečnost na silnicích, kde každoročně umírá přes 1000 osob a situace po přepočtu na milion obyvatel je u horší, než v mnoha dalších evropských státech. Jejími hlavními partnery jsou CCB Finance a ABA (Autoklub Bohemia Assistance), partnery pak společnosti nebo značky Pioneer, Construct,  AEZ  Shell a Incheba, pořádající výstavu Autoshow Praha.

Hlavním mediálním partnerem je televize Prima, mediálními partnery jsou Auto 7, Auto Data & News, Automobil revue, Auto motor a sport, Autosport  & tuning, Autostyl ÚAMK, Český rozhlas – Radiožurnál, Doma atd., Grand auto moto, Grand Expres, Maxi tuning, Právo, Prosperita, Rally, Týdeník Televize, Trucker, Udělej si sám, Yachting revue a internetový portál volný.cz.

Vyhlašovatelé ankety i její organizátor všem děkují za materiální i nemateriální podporu.

Klepněte pro větší obrázek
Vítězové anktery Jaroslava Zollpriesterová a Radek Sedlář

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 8 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 85 příspěvků
Minitest BMW 630d xDrive Gran Turismo: Rudý samet

BMW 630d xDrive GT (minitest)

Třílitrový šestiválce s jedním turbodmychadlem byl ještě donedávna základním vznětovým agregátem BMW 6 GT. Výkon 195 kW není malý, dost možná ani více nepotřebujete.

8.  5.  2018 | Jan Mička | 12 příspěvků