Ceny v anketě Řidič-Řidička roku 2005 předány

O víkendu proběhlo finále ankety Řidič-Řidička roku, kterého se zúčastnilo 10 finalistů a 10 finalistek. Vítězkou, tedy Řidičkou roku 2005, se stala Jaroslava Zollpriesterová z Mostu a mezi muži vyhrál a titul Řidič roku 2005 získal Radek Sedlář z Mikulovic. Za své umístění si každý z nich odvezl automobil Kia Rio, ale ceny si odnesli všichni finalisté – jejich celková hodnota činila skoro tři čtvrtě milionu korun.

Vítězové dosáhli nejlepších výsledků ve finále, kde museli vyplnit test pravidel silničního provozu a test první pomoci. V praxi pak předváděli poskytování první pomoci a jízdu automobilem na čas v omezeném prostoru ve ztížených podmínkách (slalom na kluzké folii).

Do ankety, kterou vyhlásila Nadace BESIP s generálním partnerem, společností Kia Motors, se v prvním kole zapojilo celkem 14 059 zájemců (z toho bylo 3934 řidiček a 10 125 řidičů). Ze správných odpovědí bylo vylosováno 10 řidiček a 10 řidičů pro finálové klání.
 
Anketa si klade za cíl přispět, aby lidé více vnímali bezpečnost na silnicích, kde každoročně umírá přes 1000 osob a situace po přepočtu na milion obyvatel je u horší, než v mnoha dalších evropských státech. Jejími hlavními partnery jsou CCB Finance a ABA (Autoklub Bohemia Assistance), partnery pak společnosti nebo značky Pioneer, Construct,  AEZ  Shell a Incheba, pořádající výstavu Autoshow Praha.

Hlavním mediálním partnerem je televize Prima, mediálními partnery jsou Auto 7, Auto Data & News, Automobil revue, Auto motor a sport, Autosport  & tuning, Autostyl ÚAMK, Český rozhlas – Radiožurnál, Doma atd., Grand auto moto, Grand Expres, Maxi tuning, Právo, Prosperita, Rally, Týdeník Televize, Trucker, Udělej si sám, Yachting revue a internetový portál volný.cz.

Vyhlašovatelé ankety i její organizátor všem děkují za materiální i nemateriální podporu.

Klepněte pro větší obrázek
Vítězové anktery Jaroslava Zollpriesterová a Radek Sedlář

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 1 příspěvek
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků