Ceny Suzuki Jimny letí vzhůru. Někteří prodejci v ČR chtějí i dvojnásobek ceny!

Nové Jimny je nedostatkovým zbožím. Pokud jste ale ochotni si tučně připlatit, nemusí to být problém.

Příchod nového Suzuki Jimny v roce 2018 vypadal nadějně. Bohužel, nedlouho po našich jízdních dojmech a redakčních testech byla slibná budoucnost malého lehkého off-roadu na evropském trhu vlastně zpečetěna. Automobilce se nedařilo pokrýt vysokou poptávku a později model zmizel z nabídky kvůli přísným limitům flotilových emisí.

Trikem v rukávu japonské značky mělo být v Evropě uvedení dvoumístné užitkové verze N1, kterou emisní problém tolik netíží. Ani s mříží za předními sedačkami však není cesta k novému Jimny v ČR zrovna jednoduchá. České zastoupení zmiňuje defacto nemožnost koupě, jelikož výrobní kapacita pro náš trh byla letos vyčerpána (dostupných bylo jen 45 kusů), a pohled na trh zánovních a ojetých Jimny nové generace překvapí svými cenami.

TEST Suzuki Swace 1.8 Hybrid Premium: Počkej, vždyť tebe já znám!

TEST Suzuki Swace 1.8 Hybrid Premium: Počkej, vždyť tebe já znám!

„Alokace pro český trh na letošní rok již byly vyčerpány. Je nám líto, ale vzhledem k velkému zájmu zákazníků, výrazně převyšujícímu dostupné množství vozidel, nejsme schopni všechny zájemce o vůz uspokojit. Nemá tak smysl jednotlivé prodejce Suzuki kontaktovat za účelem nákupu vozu,“ uvádí k verzi Jimny N1 na svých stránkách české zastoupení značky.

A na velkou poptávku a vyprodaný stav u autorizovaných prodejců nyní samozřejmě reagují požadovanou cenou ostatní prodejci, kterým se podařilo Jimny zavčasu ukořistit do nabídky nebo situaci řeší dovozem zánovních vozů ze zahraničí.

TEST Suzuki Swift Sport Hybrid: Kluci se už moc nebaví, ale holky pořád čumí

TEST Suzuki Swift Sport Hybrid: Kluci se už moc nebaví, ale holky pořád čumí

Pro představu, zatímco ještě letos vypisovalo Suzuki cenu užitkového Jimny N1 na základních 543.900 Kč, u prodejce Top Drive Club z Vestce u Prahy začíná čtveřice dostupných kusů od ceny 597.500 Kč – to v případě jediného exempláře čekajícího na dodání ze zahraničí. U zbylých skladových vozů je standardní cenovka dvoumístných Jimny 699.990 Kč.

Možnost odpočtu DPH pro podnikatele, kteří chtějí své užitkové Jimny N1 především k práci, cenovku off-roadu samozřejmě sníží. I přesto ale nedostupnost modelu ukazuje jasný nárůst ceny na trhu. A v případě osobní, čtyřmístné varianty, je situaci ještě zřetelnější.  

Škodu Karoq podle vlastních představ si už nekoupíte. Důvody nehledejte daleko

Škodu Karoq podle vlastních představ si už nekoupíte. Důvody nehledejte daleko

U pražského prodejce Emil Frey najdete k mání jeden čtyřmístný exemplář Jimny z roku 2019, původem z Maďarska, s najetými 9879 km, vybavený schopnějšími pneumatikami a motorem 1.5 VVT (75 kW/102 k) s manuální převodovkou. Cena je 729.900 Kč. Pro srovnání, osobní Jimny začínalo v roce 2019 v Česku na ceně 422.900 Kč, ve vyšší výbavě Elegance od 468.900 Kč.

Nakonec však může osobní Suzuki Jimny stát klidně i milion korun. Prodejce Dajbych z Plzně nabízí modelový ročník 2019, ve zbrusu novém stavu s 15 km na tachometru za 998.250 Kč. Vypadá to, že pokud máte peníze, nové Jimny vám ze zahraničí prostě sežene. Na webu uvádí, že má k dodání 30 kusů v různých barvách s čekací dobou 4 až 6 týdnů.

Suzuki

Suzuki je japonský výrobce automobilů a motocyklů. Michio Suzuki založil v roce 1909 společnost vyrábějící tkací stroje, první prototyp automobilu vznikl až v roce 1937.

Suzuki má své továrny i v Indii, Pákistánu nebo Maďarsku, spolupracuje s řadou automobilek.

Suzuki Ignis • Suzuki Swift • Suzuki Vitara • Suzuki S-Cross

TEST VW Caddy Maxi California 2.0 TDI: Boží chatka na kolech za super peníze

VW Caddy Maxi California 2.0 TDI DSG

Základními lidskými potřebami je mít kde se vyspat, zůstat v teple a najíst se. S Californií to jde snadno a každý den jinde.

24.  10.  2021 | Richard Herbich | 16 příspěvků
Za volantem Chevrolet Corvette C1: Je to kousavá mrcha, nebo pohodlné GT?

Chevrolet Corvette C1

Chevrolet Corvette 1. generace je skutečná kráska. Po nastartování ale vymění něžnost za získání respektu širokého okolí. Je třeba se této nespoutané elegance bát?

23.  10.  2021 | Vladimír Kadera
TEST Mercedes-Benz EQA 250: Zlatíčko do zásuvky jen pro holky? Tak to pozor!

Mercedes-Benz EQA 250

Nejlevnější model rodiny EQ automobilky Mercedes-Benz působí spíše jako auto pro holky. Byla by ale škoda ho takhle povrchně škatulkovat. Obzvláště, když jeho vlastnosti ocení i chlapáci.

22.  10.  2021 | Jan Mička | 6 příspěvků