Ceny ropy opět lámou rekordy

Mnozí si možná ještě pamatujete na extrémně vysoké ceny ropy v říjnu loňského roku před volbami amerického prezidenta. Po náhlém poklesu však začaly postupně růst a nyní už dosahují svého říjnového maxima. Severomořská ropa Brent už stojí 52,50 dolaru, americká ropa WTI pak 54,40 dolaru. Za poslední tři týdny tak zdražila o necelých 20 procent. Růst vyvolala především poptávka po topné naftě na severoamerickém kontinentu, kde je nebývale silná zima, stejně jako v severní Evropě.

Vyšší ceny ropy se brzy odrazí také na rostoucích cenách benzínu a nafty.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků