Ceny ropy opět lámou rekordy

Mnozí si možná ještě pamatujete na extrémně vysoké ceny ropy v říjnu loňského roku před volbami amerického prezidenta. Po náhlém poklesu však začaly postupně růst a nyní už dosahují svého říjnového maxima. Severomořská ropa Brent už stojí 52,50 dolaru, americká ropa WTI pak 54,40 dolaru. Za poslední tři týdny tak zdražila o necelých 20 procent. Růst vyvolala především poptávka po topné naftě na severoamerickém kontinentu, kde je nebývale silná zima, stejně jako v severní Evropě.

Vyšší ceny ropy se brzy odrazí také na rostoucích cenách benzínu a nafty.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků