Ceny pohonných hmot klesly již pod 27 Kč za litr

Asi každý motorista si všimnul, že ceny pohonných hmot (PHM) mají v posledních měsících klesající tendenci. V uplynulém týdnu po dlouhé době klesly ceny nejprodávanějšího naturalu 95 a nafty pod magických 27 Kč.

Nejlevnější lze koupit PHM v ústeckém kraji, kde stojí litr naturalu průměrně 26,33 Kč a nafta 26,45 Kč za litr. Naopak nejvíce zaplatí řidiči ve Zlínském kraji, kde stojí natural 27,18 Kč a nafta 27,30 Kč.

Dle analytiků lze očekávat pozvolný pokles cen paliv až do jara, kdy by mohly průměrně ceny dosáhnout hranice 26 Kč. Poté by mělo dojít k tradičnímu zdražování, které bude gradovat v druhé polovině léta.

Pokud se ovšem nic nepředvídatelného nestane, neměla by průměrná cena pohonných hmot přesáhnout 30 Kč za litr.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků