Ceny benzínu jdou v Americe stále nahoru

Američané začínají stále více projevovat zájem o menší a šetrnější vozy. A v poslední době to pociťují nejen tamní automobilky, ale i společnosti provozující metro ve větších městech, zaznamenávající nárůst cestujících. Cena za litr benzínu se totiž v přepočtu vyšplhala až na 16 Kč a přestože se ceny paliv stát od státu mírně odlišují, sehnat litr benzínu za méně než 16 Kč (zhruba 1 dolar) je téměř nemožné.

Převeďme si to však do amerického měřítka, v současnosti se ceny za jeden galon benzinu pohybují kolem hodnoty 3,53 dolaru, přičemž v některých státech, jako například v Kalifornii již ceny přesáhly hranici 3,80 dolarů. Možná si řeknete, že pro nás ve střední Evropě je 16 Kč za litr benzínu perfektní cena, ovšem v Americe se nato dívají úplně jinak, po dlouhá léta si tam totiž lidi nedělali starosti s vysokou spotřebou, protože benzín se prodával za reálnou (rozumějte extrémním zdaněním nezdeformovanou) cenu, která nebyla nikdy dříve tak vysoká jako nyní.
 
Podle analytiků bude cena za benzín růst ještě více, do konce tohoto půlroku cena za galon poroste ještě o minimálně 25 centů.
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

dnes | Milan Lažanský
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků