Ceny benzínu jdou v Americe stále nahoru

Američané začínají stále více projevovat zájem o menší a šetrnější vozy. A v poslední době to pociťují nejen tamní automobilky, ale i společnosti provozující metro ve větších městech, zaznamenávající nárůst cestujících. Cena za litr benzínu se totiž v přepočtu vyšplhala až na 16 Kč a přestože se ceny paliv stát od státu mírně odlišují, sehnat litr benzínu za méně než 16 Kč (zhruba 1 dolar) je téměř nemožné.

Převeďme si to však do amerického měřítka, v současnosti se ceny za jeden galon benzinu pohybují kolem hodnoty 3,53 dolaru, přičemž v některých státech, jako například v Kalifornii již ceny přesáhly hranici 3,80 dolarů. Možná si řeknete, že pro nás ve střední Evropě je 16 Kč za litr benzínu perfektní cena, ovšem v Americe se nato dívají úplně jinak, po dlouhá léta si tam totiž lidi nedělali starosti s vysokou spotřebou, protože benzín se prodával za reálnou (rozumějte extrémním zdaněním nezdeformovanou) cenu, která nebyla nikdy dříve tak vysoká jako nyní.
 
Podle analytiků bude cena za benzín růst ještě více, do konce tohoto půlroku cena za galon poroste ještě o minimálně 25 centů.
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 8 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků