Ceny benzínu jdou v Americe stále nahoru

Američané začínají stále více projevovat zájem o menší a šetrnější vozy. A v poslední době to pociťují nejen tamní automobilky, ale i společnosti provozující metro ve větších městech, zaznamenávající nárůst cestujících. Cena za litr benzínu se totiž v přepočtu vyšplhala až na 16 Kč a přestože se ceny paliv stát od státu mírně odlišují, sehnat litr benzínu za méně než 16 Kč (zhruba 1 dolar) je téměř nemožné.

Převeďme si to však do amerického měřítka, v současnosti se ceny za jeden galon benzinu pohybují kolem hodnoty 3,53 dolaru, přičemž v některých státech, jako například v Kalifornii již ceny přesáhly hranici 3,80 dolarů. Možná si řeknete, že pro nás ve střední Evropě je 16 Kč za litr benzínu perfektní cena, ovšem v Americe se nato dívají úplně jinak, po dlouhá léta si tam totiž lidi nedělali starosti s vysokou spotřebou, protože benzín se prodával za reálnou (rozumějte extrémním zdaněním nezdeformovanou) cenu, která nebyla nikdy dříve tak vysoká jako nyní.
 
Podle analytiků bude cena za benzín růst ještě více, do konce tohoto půlroku cena za galon poroste ještě o minimálně 25 centů.
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků