Ceny benzínu a nafty se sbližují

Ačkoliv ceny ropy na světových trzích rostou (např. severomořská Brent opět trhala rekordy), nicméně cena benzínu v Česku stagnuje a dokonce nepatrně klesá. Naopak cena nafty roste, jen za poslední týden vzrostla o 40 hal.; od července se její cena zvýšila o korunu, zatímco cena benzínu se de facto nezměnila. Právo uvádí, že průměrná cena benzínu je nyní v Česku 27,25 Kč za litr, průměrná cena nafty pak 25,49 Kč za litr. V Brně pak není výjimkou méně než korunový rozdíl.

Sbližující se ceny benzínu a nafty budou jistě hrát do budoucna významnou roli při rozhodování o koupi nového automobilu.

Tip k zamyšlení: „Život ve světě bez ropy“

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků