Ceny benzínu a nafty se sbližují

Ačkoliv ceny ropy na světových trzích rostou (např. severomořská Brent opět trhala rekordy), nicméně cena benzínu v Česku stagnuje a dokonce nepatrně klesá. Naopak cena nafty roste, jen za poslední týden vzrostla o 40 hal.; od července se její cena zvýšila o korunu, zatímco cena benzínu se de facto nezměnila. Právo uvádí, že průměrná cena benzínu je nyní v Česku 27,25 Kč za litr, průměrná cena nafty pak 25,49 Kč za litr. V Brně pak není výjimkou méně než korunový rozdíl.

Sbližující se ceny benzínu a nafty budou jistě hrát do budoucna významnou roli při rozhodování o koupi nového automobilu.

Tip k zamyšlení: „Život ve světě bez ropy“

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků