Ceny benzínu a nafty nadále klesají, v průměru stojí stejně

Ceny benzínu a nafty se v celorepublikovém průměru natolik sblížily, že už mezi nimi není rozdílu. Natural 95 klesl za uplynulý týden o 30 haléřů a stojí jen 25,18 Kč. Nafta se pak prodává za 25,14 Kč, její pokles byl oproti benzínu pouze poloviční. Oba typy paliva tak pokračují v poklesu, který začal už před dvěma měsíci, kdy ceny dosáhly maxima. Benzín je stále nejlevnější v Praze, kde stojí průměrně 24,03 Kč, nafta se zde prodává o 20 hal. dráže; cena benzínu zde klesla nejvíce z celého zemi republiky, a to o čtyři koruny. Průměrná celorepubliková cena přitom šla dolů jen o 2,50 Kč, průměrná cena nafty se snížila o 1,50 Kč.

Levný benzín a nafta jsou i ve středních Čechách a na severní Moravě. Zde je také benzín levnější než nafta; naopak v jižních, západních, východních Čechách a na jižní Moravě je v průměru levnější nafta. Důvody pro pokles cen paliv jsou stále stejné: nízká cena vstupních surovin a výhodný kurz dolaru vůči naší měně, který klesl pod 23 korun. Nejvyšší cenu za litr benzínu zaplatili řidiči na přelomu října a listopadu, tedy těsně před americkými prezidentskými volbami; tehdy stál 27,70 Kč.

Perlička na závěr: Průměrná cena benzínu o loňských Vánocích byla 23,80 Kč, nafta se prodávala o tři koruny levněji. Zajímavou analýzu cen v průběhu letošního roku a výhled na rok příští najdete v článku ve Finančních novinách.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků