Ceny benzínu a nafty nadále klesají, v průměru stojí stejně

Ceny benzínu a nafty se v celorepublikovém průměru natolik sblížily, že už mezi nimi není rozdílu. Natural 95 klesl za uplynulý týden o 30 haléřů a stojí jen 25,18 Kč. Nafta se pak prodává za 25,14 Kč, její pokles byl oproti benzínu pouze poloviční. Oba typy paliva tak pokračují v poklesu, který začal už před dvěma měsíci, kdy ceny dosáhly maxima. Benzín je stále nejlevnější v Praze, kde stojí průměrně 24,03 Kč, nafta se zde prodává o 20 hal. dráže; cena benzínu zde klesla nejvíce z celého zemi republiky, a to o čtyři koruny. Průměrná celorepubliková cena přitom šla dolů jen o 2,50 Kč, průměrná cena nafty se snížila o 1,50 Kč.

Levný benzín a nafta jsou i ve středních Čechách a na severní Moravě. Zde je také benzín levnější než nafta; naopak v jižních, západních, východních Čechách a na jižní Moravě je v průměru levnější nafta. Důvody pro pokles cen paliv jsou stále stejné: nízká cena vstupních surovin a výhodný kurz dolaru vůči naší měně, který klesl pod 23 korun. Nejvyšší cenu za litr benzínu zaplatili řidiči na přelomu října a listopadu, tedy těsně před americkými prezidentskými volbami; tehdy stál 27,70 Kč.

Perlička na závěr: Průměrná cena benzínu o loňských Vánocích byla 23,80 Kč, nafta se prodávala o tři koruny levněji. Zajímavou analýzu cen v průběhu letošního roku a výhled na rok příští najdete v článku ve Finančních novinách.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků