Cena za technologii Henryho Forda pro dva týmy z Volvo Cars

Uznání za práci dvěma inženýrským týmům z Volvo Cars Corporation ve formě Ceny za technologii Henryho Forda. „Slavnost předávání cen byla jako předávání cen Akademie s obědem pro vítěze Nobelovy ceny,“ říká...
Cena za technologii Henryho Forda pro dva týmy z Volvo Cars
Uznání za práci dvěma inženýrským týmům z Volvo Cars Corporation ve formě Ceny za technologii Henryho Forda.

„Slavnost předávání cen byla jako předávání cen Akademie s obědem pro vítěze Nobelovy ceny,“ říká Gunnar Hellichius, vedoucí výrobního týmu, který vyhrál jednu z cen. Při předávání cen v Dearbornu měli všichni členové týmů příležitost setkat se s vrcholovým vedením Fordu v čele s Jacquesem Nasserem.

Týmy byly oceněny za dvě high-tech řešení – návrh sedadla známý pod jménem WHIPS (Whiplash Protection System – Systém ochrany krční páteře) a nový pružný výrobní postup na výrobu vaček.

Oba inženýrské týmy z Volvo Cars Corporation byly oceněny za kvalitu svých technických řešení. Ocenění převzaly na předávací slavnosti v USA, kterou navštívil i prezident Ford Motor Company pan Jacques Nasser.

Držitelé Ceny za technologii Henryho Forda jsou vybíráni každoročně jako uznání jedinečného technologického vývoje uvnitř Ford Group.

Mezi vybranými na cenu z oblasti rozvoje výroby byl tým složený z Bo Alfredssona (vedoucí), Björna Lundella, Lotta Jakobssona a Nilse Hanssona. Ti vyvinuli Whiplash Protection System (WHIPS), původně pro Volvo S80. WHIPS se skládá z bezpečnostního systému uvnitř sedadel, který pohlcuje energii při nárazu zezadu a tím snižuje nebezpečí úrazů krční páteře.

Z oblasti produkce byl odměněn tým Gunnara Hellichiusa, složený z Leifa Pehrssona, Patrika Nilssona, Bengta Carlssona a Johnnyho Anderssona, za svou práci na novém výrobním postupu výroby vaček. Nové řešení přineslo racionalizaci při výrobě vaček a zahrnuje nově vyvinutý systém vizuálního zacházení s materiálem.

„Je velmi uspokojivé vidět, jak Ford posiluje fakt, že vývoj a výroba jdou ruku v ruce,“ říká Gunnar Hellichius, který normálně pracuje v továrně na motory ve Skövde, ve Švédsku. „Dostalo se nám skvělého přijetí a všechna ta ocenění nám rozhodně pomohla zvýšit naši sebedůvěru.“

Cena za technologii Henryho Forda je určena pro šest týmů z oblasti vývoje a výroby a pro tři týmy z oblasti výzkumu. Ke slávě, která se váže k takovému ocenění, dostali ještě zvláštní odměny. Oba týmy předtím vyhrály stejnou Evropskou cenu.

Švédská společnost Volvo Cars patří mezi přední světové výrobce automobilů. S produkcí 500 000 vozů ročně, které jsou vyráběny v pěti zemích světa, je firma Volvo Cars nosným pilířem luxusní divize Premier Automotive Group. Automobily Volvo jsou proslulé svojí bezpečností a spolehlivostí a nemalý důraz je kladen také na ekologii výroby i samotného provozu automobilů.

Poznámka:

První fotografie- Vývojový tým zodpovědný za Whiplash Protection System (WHIPS). Zleva: Nils Hansson, Lotta Jakobsson, Stefan Pettersson (vedoucí vývoje, interiérů a klimatu), Bo Alfredsson (vedoucí týmu) a Björn Lundell.

Druhá fotografie - Zadní řada, zleva: Zaměstnanci z továrny na motory Volvos Cars’ ve Skövde, Sweden, obdrželi Cenu za technologii Henryho Forda za vývoj a uvedení nové výrobní struktury vaček. Tommy Bäckström (vedoucí továrny Volvo Cars’ ve Skövde), Patric Nilsson, Gunnar Hellichius (vedoucí týmu), Bengt Carlsson. Přední řada: Leif Pehrsson a Johnny Andersson.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

bazar

Volvo V50 1,6
Rok výroby: 2012
Stav: 112 482 km
Cena: 210 000 Kč
Volvo XC90 2,4
Rok výroby: 2011
Stav: 118 730 km
Cena: 560 000 Kč
Volvo V60 2
Rok výroby: 2012
Stav: 156 631 km
Cena: 320 000 Kč
Volvo XC60 2,4
Rok výroby: 2008
Stav: 193 679 km
Cena: 320 000 Kč
Volvo XC60 2,4
Rok výroby: 2009
Stav: 175 886 km
Cena: 380 000 Kč
Volvo S80 2,4
Rok výroby: 2007
Stav: 282 174 km
Cena: 166 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

včera | Milan Lažanský | 3 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 33 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků