Cena za technologii Henryho Forda pro dva týmy z Volvo Cars

Uznání za práci dvěma inženýrským týmům z Volvo Cars Corporation ve formě Ceny za technologii Henryho Forda. „Slavnost předávání cen byla jako předávání cen Akademie s obědem pro vítěze Nobelovy ceny,“ říká...
Cena za technologii Henryho Forda pro dva týmy z Volvo Cars
Uznání za práci dvěma inženýrským týmům z Volvo Cars Corporation ve formě Ceny za technologii Henryho Forda.

„Slavnost předávání cen byla jako předávání cen Akademie s obědem pro vítěze Nobelovy ceny,“ říká Gunnar Hellichius, vedoucí výrobního týmu, který vyhrál jednu z cen. Při předávání cen v Dearbornu měli všichni členové týmů příležitost setkat se s vrcholovým vedením Fordu v čele s Jacquesem Nasserem.

Týmy byly oceněny za dvě high-tech řešení – návrh sedadla známý pod jménem WHIPS (Whiplash Protection System – Systém ochrany krční páteře) a nový pružný výrobní postup na výrobu vaček.

Oba inženýrské týmy z Volvo Cars Corporation byly oceněny za kvalitu svých technických řešení. Ocenění převzaly na předávací slavnosti v USA, kterou navštívil i prezident Ford Motor Company pan Jacques Nasser.

Držitelé Ceny za technologii Henryho Forda jsou vybíráni každoročně jako uznání jedinečného technologického vývoje uvnitř Ford Group.

Mezi vybranými na cenu z oblasti rozvoje výroby byl tým složený z Bo Alfredssona (vedoucí), Björna Lundella, Lotta Jakobssona a Nilse Hanssona. Ti vyvinuli Whiplash Protection System (WHIPS), původně pro Volvo S80. WHIPS se skládá z bezpečnostního systému uvnitř sedadel, který pohlcuje energii při nárazu zezadu a tím snižuje nebezpečí úrazů krční páteře.

Z oblasti produkce byl odměněn tým Gunnara Hellichiusa, složený z Leifa Pehrssona, Patrika Nilssona, Bengta Carlssona a Johnnyho Anderssona, za svou práci na novém výrobním postupu výroby vaček. Nové řešení přineslo racionalizaci při výrobě vaček a zahrnuje nově vyvinutý systém vizuálního zacházení s materiálem.

„Je velmi uspokojivé vidět, jak Ford posiluje fakt, že vývoj a výroba jdou ruku v ruce,“ říká Gunnar Hellichius, který normálně pracuje v továrně na motory ve Skövde, ve Švédsku. „Dostalo se nám skvělého přijetí a všechna ta ocenění nám rozhodně pomohla zvýšit naši sebedůvěru.“

Cena za technologii Henryho Forda je určena pro šest týmů z oblasti vývoje a výroby a pro tři týmy z oblasti výzkumu. Ke slávě, která se váže k takovému ocenění, dostali ještě zvláštní odměny. Oba týmy předtím vyhrály stejnou Evropskou cenu.

Švédská společnost Volvo Cars patří mezi přední světové výrobce automobilů. S produkcí 500 000 vozů ročně, které jsou vyráběny v pěti zemích světa, je firma Volvo Cars nosným pilířem luxusní divize Premier Automotive Group. Automobily Volvo jsou proslulé svojí bezpečností a spolehlivostí a nemalý důraz je kladen také na ekologii výroby i samotného provozu automobilů.

Poznámka:

První fotografie- Vývojový tým zodpovědný za Whiplash Protection System (WHIPS). Zleva: Nils Hansson, Lotta Jakobsson, Stefan Pettersson (vedoucí vývoje, interiérů a klimatu), Bo Alfredsson (vedoucí týmu) a Björn Lundell.

Druhá fotografie - Zadní řada, zleva: Zaměstnanci z továrny na motory Volvos Cars’ ve Skövde, Sweden, obdrželi Cenu za technologii Henryho Forda za vývoj a uvedení nové výrobní struktury vaček. Tommy Bäckström (vedoucí továrny Volvo Cars’ ve Skövde), Patric Nilsson, Gunnar Hellichius (vedoucí týmu), Bengt Carlsson. Přední řada: Leif Pehrsson a Johnny Andersson.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

dnes | Jan Mička
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků