Cena za technologii Henryho Forda pro dva týmy z Volvo Cars

Uznání za práci dvěma inženýrským týmům z Volvo Cars Corporation ve formě Ceny za technologii Henryho Forda. „Slavnost předávání cen byla jako předávání cen Akademie s obědem pro vítěze Nobelovy ceny,“ říká...
Cena za technologii Henryho Forda pro dva týmy z Volvo Cars
Uznání za práci dvěma inženýrským týmům z Volvo Cars Corporation ve formě Ceny za technologii Henryho Forda.

„Slavnost předávání cen byla jako předávání cen Akademie s obědem pro vítěze Nobelovy ceny,“ říká Gunnar Hellichius, vedoucí výrobního týmu, který vyhrál jednu z cen. Při předávání cen v Dearbornu měli všichni členové týmů příležitost setkat se s vrcholovým vedením Fordu v čele s Jacquesem Nasserem.

Týmy byly oceněny za dvě high-tech řešení – návrh sedadla známý pod jménem WHIPS (Whiplash Protection System – Systém ochrany krční páteře) a nový pružný výrobní postup na výrobu vaček.

Oba inženýrské týmy z Volvo Cars Corporation byly oceněny za kvalitu svých technických řešení. Ocenění převzaly na předávací slavnosti v USA, kterou navštívil i prezident Ford Motor Company pan Jacques Nasser.

Držitelé Ceny za technologii Henryho Forda jsou vybíráni každoročně jako uznání jedinečného technologického vývoje uvnitř Ford Group.

Mezi vybranými na cenu z oblasti rozvoje výroby byl tým složený z Bo Alfredssona (vedoucí), Björna Lundella, Lotta Jakobssona a Nilse Hanssona. Ti vyvinuli Whiplash Protection System (WHIPS), původně pro Volvo S80. WHIPS se skládá z bezpečnostního systému uvnitř sedadel, který pohlcuje energii při nárazu zezadu a tím snižuje nebezpečí úrazů krční páteře.

Z oblasti produkce byl odměněn tým Gunnara Hellichiusa, složený z Leifa Pehrssona, Patrika Nilssona, Bengta Carlssona a Johnnyho Anderssona, za svou práci na novém výrobním postupu výroby vaček. Nové řešení přineslo racionalizaci při výrobě vaček a zahrnuje nově vyvinutý systém vizuálního zacházení s materiálem.

„Je velmi uspokojivé vidět, jak Ford posiluje fakt, že vývoj a výroba jdou ruku v ruce,“ říká Gunnar Hellichius, který normálně pracuje v továrně na motory ve Skövde, ve Švédsku. „Dostalo se nám skvělého přijetí a všechna ta ocenění nám rozhodně pomohla zvýšit naši sebedůvěru.“

Cena za technologii Henryho Forda je určena pro šest týmů z oblasti vývoje a výroby a pro tři týmy z oblasti výzkumu. Ke slávě, která se váže k takovému ocenění, dostali ještě zvláštní odměny. Oba týmy předtím vyhrály stejnou Evropskou cenu.

Švédská společnost Volvo Cars patří mezi přední světové výrobce automobilů. S produkcí 500 000 vozů ročně, které jsou vyráběny v pěti zemích světa, je firma Volvo Cars nosným pilířem luxusní divize Premier Automotive Group. Automobily Volvo jsou proslulé svojí bezpečností a spolehlivostí a nemalý důraz je kladen také na ekologii výroby i samotného provozu automobilů.

Poznámka:

První fotografie- Vývojový tým zodpovědný za Whiplash Protection System (WHIPS). Zleva: Nils Hansson, Lotta Jakobsson, Stefan Pettersson (vedoucí vývoje, interiérů a klimatu), Bo Alfredsson (vedoucí týmu) a Björn Lundell.

Druhá fotografie - Zadní řada, zleva: Zaměstnanci z továrny na motory Volvos Cars’ ve Skövde, Sweden, obdrželi Cenu za technologii Henryho Forda za vývoj a uvedení nové výrobní struktury vaček. Tommy Bäckström (vedoucí továrny Volvo Cars’ ve Skövde), Patric Nilsson, Gunnar Hellichius (vedoucí týmu), Bengt Carlsson. Přední řada: Leif Pehrsson a Johnny Andersson.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 20 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků