Cena ropy stoupá, na Slovensku ale tankují litr za dvacet

Zvyšující se cena ropy na světových trzích má pro řidiče neblahé následky. Obzvláště na Slovensku, kdy v této chvíli stojí litr benzínu místy přes 40 slovenských korun. Řidiči se však paradoxně mohou setkat se situací, kdy tankují litr paliva za dvacet až jednadvacet korun.

Celý fígl spočívá v tom, že některé starší výdejní stojany nejsou schopny mít na počítadle cenu vyšší než 39,90. S těmito pumpami se nejčastěji setkáte v menších městech a na menších pumpách, kde nebyly instalovány nové stojany. Poloviční cenu za litr, kterou tak zákazník na tomto stojanu najde, vysvětlují majitelé pump vcelku jednoduše. Na stojanu je uvedena poloviční cena, u pokladny mu ji zdvojnásobí a tu pak zaplatí.

Problém může ovšem nastat u neznalých řidičů, kteří natankují za sumu, kterou u sebe mají, ale u pokladny po nich bude požadována částka dvojnásobná.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků