Cena ropy stoupá, na Slovensku ale tankují litr za dvacet

Zvyšující se cena ropy na světových trzích má pro řidiče neblahé následky. Obzvláště na Slovensku, kdy v této chvíli stojí litr benzínu místy přes 40 slovenských korun. Řidiči se však paradoxně mohou setkat se situací, kdy tankují litr paliva za dvacet až jednadvacet korun.

Celý fígl spočívá v tom, že některé starší výdejní stojany nejsou schopny mít na počítadle cenu vyšší než 39,90. S těmito pumpami se nejčastěji setkáte v menších městech a na menších pumpách, kde nebyly instalovány nové stojany. Poloviční cenu za litr, kterou tak zákazník na tomto stojanu najde, vysvětlují majitelé pump vcelku jednoduše. Na stojanu je uvedena poloviční cena, u pokladny mu ji zdvojnásobí a tu pak zaplatí.

Problém může ovšem nastat u neznalých řidičů, kteří natankují za sumu, kterou u sebe mají, ale u pokladny po nich bude požadována částka dvojnásobná.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků