Cena ropy stoupá, na Slovensku ale tankují litr za dvacet

Zvyšující se cena ropy na světových trzích má pro řidiče neblahé následky. Obzvláště na Slovensku, kdy v této chvíli stojí litr benzínu místy přes 40 slovenských korun. Řidiči se však paradoxně mohou setkat se situací, kdy tankují litr paliva za dvacet až jednadvacet korun.

Celý fígl spočívá v tom, že některé starší výdejní stojany nejsou schopny mít na počítadle cenu vyšší než 39,90. S těmito pumpami se nejčastěji setkáte v menších městech a na menších pumpách, kde nebyly instalovány nové stojany. Poloviční cenu za litr, kterou tak zákazník na tomto stojanu najde, vysvětlují majitelé pump vcelku jednoduše. Na stojanu je uvedena poloviční cena, u pokladny mu ji zdvojnásobí a tu pak zaplatí.

Problém může ovšem nastat u neznalých řidičů, kteří natankují za sumu, kterou u sebe mají, ale u pokladny po nich bude požadována částka dvojnásobná.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků