Cena ropy stoupá, na Slovensku ale tankují litr za dvacet

Zvyšující se cena ropy na světových trzích má pro řidiče neblahé následky. Obzvláště na Slovensku, kdy v této chvíli stojí litr benzínu místy přes 40 slovenských korun. Řidiči se však paradoxně mohou setkat se situací, kdy tankují litr paliva za dvacet až jednadvacet korun.

Celý fígl spočívá v tom, že některé starší výdejní stojany nejsou schopny mít na počítadle cenu vyšší než 39,90. S těmito pumpami se nejčastěji setkáte v menších městech a na menších pumpách, kde nebyly instalovány nové stojany. Poloviční cenu za litr, kterou tak zákazník na tomto stojanu najde, vysvětlují majitelé pump vcelku jednoduše. Na stojanu je uvedena poloviční cena, u pokladny mu ji zdvojnásobí a tu pak zaplatí.

Problém může ovšem nastat u neznalých řidičů, kteří natankují za sumu, kterou u sebe mají, ale u pokladny po nich bude požadována částka dvojnásobná.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 14 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 20 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků