Cena nového BMW 335Ci začne zřejmě na 1,3 milionu Kč

BMW koncem minulého týdne oficiálně představilo nové coupé na bázi trojkové řady, o čemž jsme vás podrobně informovali v sobotu. Jedním z posledních otazníků, visících nad mnichovskou novinkou, je cena. Resp. cena verze 335Ci s novým motorem 3,0i s dvoustupňovým přeplňováním, u ostatních verzí lze předpokládat cenu sedanu doplněnou o příplatek okolo 80 tisíc Kč. Německé ceny, ze kterých bychom mohli nejlépe vyjít, prozatím nejsou známé, zveřejněny ale byly ceny vozu na britském trhu. Z těch přímo vyjít nelze, ale srovnáním s cenou stejně vybaveného sedanu 330i a promítnutím rozdílu do jeho české ceny dojdeme k ceně těsně pod 1,3 milionu Kč. Vzhledem k tomu, že dnes stojí BMW 330Ci předchozi generace v Česku 1 232 tisíc Kč a u sedanu došlo s přichodem nové generace (i vzhledem k nižší základní výbavě) k poklesu cen, zdá se být základní cena za BMW 335Ci okolo 1,3 milionu Kč reálná. Pravdu se dozvíme snad již brzy, třísetkoňové kupé za tuto cenu by určitě nebylo špatnou nabídkou...

Známá je již německá cena BMW 325Ci - 35 850 euro, tedy cca 1 030 tisíc Kč, u nás očekáváme cenu okolo 1 070 tisíc Kč.

Tip: Přečtěte si podrobné představení nového BMW 3 Coupé.

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

dnes | Jan Mička | 3 příspěvky
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky