Cena nafty neovlivnila prodej aut se vznětovým motorem

Za leden až říjen tohoto roku bylo v ČR prodáno dohromady 131 163 ks nových osobních automobilů (další informace v dřívějším článku) a malých užitkových vozidel (kategorie M1 a N1). Je to o 6,19 % méně než ve stejném období roku 2003 při současné změně podílu mezi prodeji osobních automobilů a malých užitkových vozidel (viz první diagram).

Klepněte pro větší obrázek

Za deset měsíců tohoto roku je podíl malých užitkových vozidel téměř o 5 % vyšší, než tomu bylo v roce 2003 a o více než 7 % vyšší oproti roku 2002.

S touto změnou poměru souvisí zřejmě i relativní snížení podílu prodejů nových osobních automobilů se vznětovým motorem, které však ani samo o sobě není nikterak výrazné (druhý diagram). Pokud se dále porovná podíl vozidel se vznětovým motorem v souhrnu za osobní automobily a malá užitková vozidla, je možno konstatovat, že podíl prodejů vozidel se vznětovým motorem je od r. 2002 v podstatě konstantní (třetí diagram). Za leden až říjen 2004 dosáhl podíl nových vozidel se vznětovým motorem, prodaných na českém trhu, hodnoty 37,70 %, což je srovnatelné s úrovní roku 2003 (podíl „diesel“ činil 37,86 %) a mírně nad úrovní roku 2002 (podíl „diesel“ 36,29 %).

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků