Čekejte epický návrat legendy. GMC láká na nový Hummer, známe datum premiéry

Nejnovější upoutávka GMC připomíná teaser na slušný hollywoodský biják.

Hummer se v elektrické formě pod křídly GMC chystá na návrat v opravdu velkém stylu. Tedy alespoň to naznačuje další z vlny upoutávek, která v krátkém spotu nešetří superlativy a epickou atmosférou. Rovněž se přitom dozvídáme, že světové premiéry se dočkáme už 20. října. Napětí z comebacku off-roadové legendy je nepochybně silné.

Elektrický Hummer nabídne dvě verze karoserie, v hledáčku má Teslu i armádu

Elektrický Hummer nabídne dvě verze karoserie, v hledáčku má Teslu i armádu

„Tichá revoluce se blíží. Překoná všechna očekávání. Znovu si představte, co je možné, a elektrifikujte svět. Doslova. První čistě elektrický super pick-up,“ proklamuje upoutávka, zatímco ukáže maximálně dříve spatřenou siluetu nového Hummeru. S premiérou GMC již spustí i rezervace vozu pro první zájemce.

Jak už ovšem víme, Hummer přijede nejen ve formě pick-upu, ale stejně jako dříve u modelu H1 i ve formě „Wagonu“ bez klasické korby. Ze samotného designu pak GMC dříve odhalilo i moderní LED osvětlenou masku vozu.

Zlé dvojče Hummeru H1: Toyota Mega Cruiser byla protějškem americké ikony

Zlé dvojče Hummeru H1: Toyota Mega Cruiser byla protějškem americké ikony

Výkon se má pohybovat okolo 1000 koní, zrychlení z nuly na 96 km/h zabere okolo 3 sekund, akumulátor bude mít kapacitu až 200 kWh a dojezd na jedno nabití by měl překročit hranici 600 km. 800V elektrická soustava zase umožní velmi rychlé nabíjení s výkonem až 350 kW. Objevit se má i funkce natáčení všech kol do stejného směru pro možnost diagonálního pohybu vozu.

Než se však nový Hummer opravdu vydá na silnice, bude to ještě chvíli trvat. Spuštění výroby je plánováno až ke konci příštího roku.

Hummer

Hummer je značka terénních automobilů, která vznikla v roce 1992 výrobou civilních verzí vojenských vozidel M998 Humvee. Hummer patří do skupiny General Motors. Po finančních problémech byla v roce 2010 produkce těchto automobilů ukončena. V roce 2021 se Hummer vrací do výroby pod značkou GMC jako čistě elektrický pick-up.

Hummer H1 • Hummer H2 • Hummer H3 • GMC Hummer EV

Za volantem nové Cupry Leon ST PHEV: Sportovní hlavně naoko, přesto důležitá

Cupra Leon ST eHybrid

Ačkoliv to tak při pohledu na registrační značku nemusí vypadat, novou Cupru Leon jsme poprvé testovali na českých silnicích. Jako první na trh vstoupí externě dobíjený hybrid, který však předpokládané sportovní zážitky dost naředil.

25.  10.  2020 | Jan Mička | 25 příspěvků
Minitest Toyota GR Supra Dynamic 2.0: Dobře maskovaná vzpomínka na Celicu?

Toyota GR Supra Dynamic 2.0

Menší výkon, nižší cena. Zaujme Toyota Supra i ve střízlivém provedení se čtyřválcem pod kapotou?

21.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků
Minitest Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV Executive: Nákupní vozík v montérkách

Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV

Moderní interpretace nákupního vozíku je dostupná ve dvou různých variantách. Po základní se nyní podíváme na tu, která míří více na lifestyle.

18.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 92 příspěvků