CCS: aktuální ceny pohonných hmot vždy při ruce

CCS Česká společnost pro platební karty a.s. začala zveřejňovat na svých internetových stránkách denně aktualizované průměrné ceny pohonných hmot v České republice. Tato nová sekce je volně přístupná jak široké veřejnosti, tak zástupcům sdělovacích prostředků. Přístup je snadný z úvodní stránky internetové prezentace společnosti na www.ccs.cz nebo z internetové adresy www.cenyphm.cz.

Návštěvníci internetových stránek CCS zde naleznou průměrné ceny Nafty a Naturalu 95 za předchozí den, přehledné tabulky a grafy průměrných denních a měsíčních cen Nafty a Naturalu 95 za celý rok 2004 a za uplynulé období roku 2005. „Všechny tabulky a grafy jsou pravidelně aktualizovány. Uvedené údaje představují průměrné ceny za čerpací stanice v akceptační síti CCS v České republice, kterou ke konci března tohoto roku tvořilo  2 169 čerpacích stanic,“ uvedl David Sroka, tiskový mluvčí CCS.

Všechny tabulky cen pohonných hmot umístěné na internetových stránkách CCS i veškeré údaje v nich je možné bezplatně dále publikovat, a to za podmínky, že součástí zveřejněných dat bude vždy informace o jejich původu.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků