Caterham Superlight R500: jen pro odvážné

Caterham patří dlouhé roky k výrobcům, kteří staví vozy zaměřené na maximální prožitek z jízdy. A stejně tomu bude i u verze, u které již název mnohé napovídá.

Caterham Superlight R500 bude opravdový speciál na zážitky homologovaný na běžné silnice. Žádné oficiality nejsou známy, ale hmotnost vozu se má dostat pod 500 kilo a výkon přes 250 koní. To vše s těžištěm proklatě nízko a bez zbytečných plechů.

Ve finále má tento speciál s motorem Ford zvládnout stovku pod 3,5 s a rychlost má přesáhnout 250 km/h. A to vše za cenu pod 1,5 milionu korun. A výhodou je, že Caterham lze koupit oficiálně i u nás.

Klepněte pro větší obrázek
Caterham Superlight R500
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků