Caterham Superlight R300: akcelerace jako F360 Modena

Britská automobilka Caterham oznámila, že vedle top modelu CSR bude k dostání i běžnější vůz s označením Superlight. Na trhu se novinka objeví v říjnu letošního roku a cena bude začínat na 19 995 librách. Caterham Superlight bude mít pod kapotou čtyřválcovou pohonnou jednotku o objemu 1.8. Výkon motoru je naladěn na 121 kW (165 k) a maximální kroutící moment je 177 Nm. Vůz s celkovou hmotností 495 kg spolkne stovku pod 5 s, což je zrychlení jako u Ferrari 360 Modena.

Standardní vybavení obsahuje 15palcová kola s ráfky z lehkých slitin a sportovním designem, šestirychlostní manuální převodovku, nastavitelnou tuhost tlumičů nebo kvalitní kotoučové brzdy se čtyřpístkovými třmeny. V příplatkovém seznamu jsou takové položky, jako je např. čelní sklo a topení pro delší cesty nebo ochranný oblouk při převrácení a hasící přistroj pro řidiče, kteří rádi pálí pneumatiky na závodních okruzích. Caterham pouze upozorňuje, že vše v příplatkové výbavě zvedá celkovou hmotnost, což se odráží na dynamičnosti a akceleraci vozu.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 26 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky