Caterham s osmiválcem a výkonem 500 koní? Proč ne

Kultovní britský výrobce retro-sportovních automobilů zahájil v uplynulých měsících spolupráci se společností RS Performance, která se řídí heslem, že možné je skutečně všechno. Výsledek jejich spolupráce staví tento klasický sporťák do úplně nového světla.

Společnost RS Performance se postarala o radu úprav, které mírně zasáhly do klasických křivek karoserie. Pod lehkou kapotou této „černé sedmičky“ se ukrývá čtyřicet ventilový kompresorem přeplňovaný agregát objemu 2,4 l s překvapivým výkonem 500 koní. Co ovšem překvapuje ještě víc, je právě poměr hmotnosti a výkonu. Pro klidnější povahy je nabízen obdobný agregát, avšak s výkonem 400 plnokrevníků.
 
Změny se dotkly i zevnějšku, černá barva hezky ladí s chromovými a početnými karbonovými prvky, dojem luxusu pak přidávají nové světlomety. Zajímavostí je i označení na přední mřížce, zde totižto „tradiční sedmičku“ vystřídalo označení V8. Samozřejmostí je nejmodernější technika v adekvátní kvalitě.
 
Cena tohoto horkokrevného britského sporťáku se bude pohybovat kolem 115 000 liber (cca 3 785 000 Kč) a čekací lhůty by neměly přesáhnout 12 měsíců. Po jednoroční době čekání pak nezůstává majiteli nic jiného, než nasednout, vyjet na okruh a bořit rekordy.
 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Caterham V8
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků