Caterham s osmiválcem a výkonem 500 koní? Proč ne

Kultovní britský výrobce retro-sportovních automobilů zahájil v uplynulých měsících spolupráci se společností RS Performance, která se řídí heslem, že možné je skutečně všechno. Výsledek jejich spolupráce staví tento klasický sporťák do úplně nového světla.

Společnost RS Performance se postarala o radu úprav, které mírně zasáhly do klasických křivek karoserie. Pod lehkou kapotou této „černé sedmičky“ se ukrývá čtyřicet ventilový kompresorem přeplňovaný agregát objemu 2,4 l s překvapivým výkonem 500 koní. Co ovšem překvapuje ještě víc, je právě poměr hmotnosti a výkonu. Pro klidnější povahy je nabízen obdobný agregát, avšak s výkonem 400 plnokrevníků.
 
Změny se dotkly i zevnějšku, černá barva hezky ladí s chromovými a početnými karbonovými prvky, dojem luxusu pak přidávají nové světlomety. Zajímavostí je i označení na přední mřížce, zde totižto „tradiční sedmičku“ vystřídalo označení V8. Samozřejmostí je nejmodernější technika v adekvátní kvalitě.
 
Cena tohoto horkokrevného britského sporťáku se bude pohybovat kolem 115 000 liber (cca 3 785 000 Kč) a čekací lhůty by neměly přesáhnout 12 měsíců. Po jednoroční době čekání pak nezůstává majiteli nic jiného, než nasednout, vyjet na okruh a bořit rekordy.
 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Caterham V8
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků