Caterham s osmiválcem a výkonem 500 koní? Proč ne

Kultovní britský výrobce retro-sportovních automobilů zahájil v uplynulých měsících spolupráci se společností RS Performance, která se řídí heslem, že možné je skutečně všechno. Výsledek jejich spolupráce staví tento klasický sporťák do úplně nového světla.

Společnost RS Performance se postarala o radu úprav, které mírně zasáhly do klasických křivek karoserie. Pod lehkou kapotou této „černé sedmičky“ se ukrývá čtyřicet ventilový kompresorem přeplňovaný agregát objemu 2,4 l s překvapivým výkonem 500 koní. Co ovšem překvapuje ještě víc, je právě poměr hmotnosti a výkonu. Pro klidnější povahy je nabízen obdobný agregát, avšak s výkonem 400 plnokrevníků.
 
Změny se dotkly i zevnějšku, černá barva hezky ladí s chromovými a početnými karbonovými prvky, dojem luxusu pak přidávají nové světlomety. Zajímavostí je i označení na přední mřížce, zde totižto „tradiční sedmičku“ vystřídalo označení V8. Samozřejmostí je nejmodernější technika v adekvátní kvalitě.
 
Cena tohoto horkokrevného britského sporťáku se bude pohybovat kolem 115 000 liber (cca 3 785 000 Kč) a čekací lhůty by neměly přesáhnout 12 měsíců. Po jednoroční době čekání pak nezůstává majiteli nic jiného, než nasednout, vyjet na okruh a bořit rekordy.
 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Caterham V8
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

dnes | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků