Caterham s osmiválcem a výkonem 500 koní? Proč ne

Kultovní britský výrobce retro-sportovních automobilů zahájil v uplynulých měsících spolupráci se společností RS Performance, která se řídí heslem, že možné je skutečně všechno. Výsledek jejich spolupráce staví tento klasický sporťák do úplně nového světla.

Společnost RS Performance se postarala o radu úprav, které mírně zasáhly do klasických křivek karoserie. Pod lehkou kapotou této „černé sedmičky“ se ukrývá čtyřicet ventilový kompresorem přeplňovaný agregát objemu 2,4 l s překvapivým výkonem 500 koní. Co ovšem překvapuje ještě víc, je právě poměr hmotnosti a výkonu. Pro klidnější povahy je nabízen obdobný agregát, avšak s výkonem 400 plnokrevníků.
 
Změny se dotkly i zevnějšku, černá barva hezky ladí s chromovými a početnými karbonovými prvky, dojem luxusu pak přidávají nové světlomety. Zajímavostí je i označení na přední mřížce, zde totižto „tradiční sedmičku“ vystřídalo označení V8. Samozřejmostí je nejmodernější technika v adekvátní kvalitě.
 
Cena tohoto horkokrevného britského sporťáku se bude pohybovat kolem 115 000 liber (cca 3 785 000 Kč) a čekací lhůty by neměly přesáhnout 12 měsíců. Po jednoroční době čekání pak nezůstává majiteli nic jiného, než nasednout, vyjet na okruh a bořit rekordy.
 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Caterham V8
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků