Caterham představil retro model Super Seven 1600. Zní jako závoďák ze 70. let

Nový retro Caterham stojí lehce přes milion korun. Za své peníze ale dostanete moc zajímavou hračku.

Pořídit si Caterham je jedna z nejlepších věcí, kterou může řidič s našetřenými penězi udělat. Lehké a živé vozy s pohonem zadních kol jsou velmi oblíbené u zapálených šoférů a jejich retro vzhled odkazující na klasický Lotus Seven je nepřehlédnutelný. Značka nyní uvádí na trh žhavou novinku - Super Seven 1600.

Kinetik 07 je nová elektrická hračka na základech Caterhamu. Postavili ji Bulhaři

Kinetik 07 je nová elektrická hračka na základech Caterhamu. Postavili ji Bulhaři

Tento model odkazuje na své kořeny a bude se snažit navázat na úspěch minulých retro edic (Sprint z roku 2016 a Super Sprint z roku 2017). Novinka však nejde cestou limitované edice, ale stává se trvalou součástí nabídky, která se v hierarchii modelů řadí zhruba doprostřed.

Pod kapotou vozu je stejná šestnáctistovka Ford Sigma, jako v případě vstupního modelu 270. Stovku tak zvládne za pět vteřin a maximálně může jet rychlostí až 197 km/h. Díky nové škrticí klapce a dvojici sportovních vzduchových filtrů K&N zní Super Seven 1600 jako rallye auto ze 70. let. Retro funkci tak neplní jen vzhledem, ale i jízdou.

Caterham má na kontě nový rekord. Za 60 sekund zvládl 19 "donutů"

Caterham má na kontě nový rekord. Za 60 sekund zvládl 19 "donutů"

K dispozici je sedm barev laků karoserie a také několik variant interiéru. Vůz stojí na 14palcových kolech a uvnitř najdete třeba dřevěný volant. Auto, které jako by přijelo z doby hustých knírů, vyjde v přepočtu na lehce přes milion korun.

TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

dnes | Jan Mička | 28 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků