Caterham představil retro model Super Seven 1600. Zní jako závoďák ze 70. let

Nový retro Caterham stojí lehce přes milion korun. Za své peníze ale dostanete moc zajímavou hračku.

Pořídit si Caterham je jedna z nejlepších věcí, kterou může řidič s našetřenými penězi udělat. Lehké a živé vozy s pohonem zadních kol jsou velmi oblíbené u zapálených šoférů a jejich retro vzhled odkazující na klasický Lotus Seven je nepřehlédnutelný. Značka nyní uvádí na trh žhavou novinku - Super Seven 1600.

Kinetik 07 je nová elektrická hračka na základech Caterhamu. Postavili ji Bulhaři

Kinetik 07 je nová elektrická hračka na základech Caterhamu. Postavili ji Bulhaři

Tento model odkazuje na své kořeny a bude se snažit navázat na úspěch minulých retro edic (Sprint z roku 2016 a Super Sprint z roku 2017). Novinka však nejde cestou limitované edice, ale stává se trvalou součástí nabídky, která se v hierarchii modelů řadí zhruba doprostřed.

Pod kapotou vozu je stejná šestnáctistovka Ford Sigma, jako v případě vstupního modelu 270. Stovku tak zvládne za pět vteřin a maximálně může jet rychlostí až 197 km/h. Díky nové škrticí klapce a dvojici sportovních vzduchových filtrů K&N zní Super Seven 1600 jako rallye auto ze 70. let. Retro funkci tak neplní jen vzhledem, ale i jízdou.

Caterham má na kontě nový rekord. Za 60 sekund zvládl 19 "donutů"

Caterham má na kontě nový rekord. Za 60 sekund zvládl 19 "donutů"

K dispozici je sedm barev laků karoserie a také několik variant interiéru. Vůz stojí na 14palcových kolech a uvnitř najdete třeba dřevěný volant. Auto, které jako by přijelo z doby hustých knírů, vyjde v přepočtu na lehce přes milion korun.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

včera | Petr Schnagl | 62 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 50 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků