Castagna Fiat 500 a Mini Clubman: luxusní duo

Milánská karosářská společnost Castagna je známá svými úpravami malých prcků. Z minulosti bychom mohli vzpomenout například Mini v úpravě Pick-Up, nebo extravagantní úpravu interiéru Fiatu 500. Tentokrát se Castagna opět zaměřila na „pětikilo“ od Fiatu a malé kombi Mini Clubman.

Celá úprava modelu Clubman spočívá v sadě světlých dřevěných prvků karoserie, které ladí s béžovým a tmavozeleným lakem. Ve stejném duchu probíhaly i úpravy interiéru a za názvem vozu se „usadil“ přívlastek Woody Passion.

V případě malého Fiatu 500 úpravy zašly o něco dál a modifikovaný kousek se kromě luxusního kabátku a upravené pohonné jednotky, může pochlubit i přídomkem Woody Wagon. Ve skutečnosti se sice nejedná o žádné kombi, ale úpravce jen prodloužil záď vozu o 50-60 mm. Zevnějšek tohoto „pseudo–kombi“ působí skutečně luxusně a neobyčejně, na svědomí to má zejména kombinace dřevěných obkladů a laku s chromovým efektem. Kromě estetických úprav, obdrží drobek i tzv. Castagna supercharger kit, který se postará o zvýšení výkonu na hodnotu 155 koní.
 

Ceny za tyto úpravy zatím nejsou známé, ovšem držet při zemi se určitě příliš nebudou. Na druhé straně dodávají tyto pakety luxusní a takřka originální šmrnc.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Castagna Fiat 500 a Mini Clubman
 
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků