Castagna Fiat 500 a Mini Clubman: luxusní duo

Milánská karosářská společnost Castagna je známá svými úpravami malých prcků. Z minulosti bychom mohli vzpomenout například Mini v úpravě Pick-Up, nebo extravagantní úpravu interiéru Fiatu 500. Tentokrát se Castagna opět zaměřila na „pětikilo“ od Fiatu a malé kombi Mini Clubman.

Celá úprava modelu Clubman spočívá v sadě světlých dřevěných prvků karoserie, které ladí s béžovým a tmavozeleným lakem. Ve stejném duchu probíhaly i úpravy interiéru a za názvem vozu se „usadil“ přívlastek Woody Passion.

V případě malého Fiatu 500 úpravy zašly o něco dál a modifikovaný kousek se kromě luxusního kabátku a upravené pohonné jednotky, může pochlubit i přídomkem Woody Wagon. Ve skutečnosti se sice nejedná o žádné kombi, ale úpravce jen prodloužil záď vozu o 50-60 mm. Zevnějšek tohoto „pseudo–kombi“ působí skutečně luxusně a neobyčejně, na svědomí to má zejména kombinace dřevěných obkladů a laku s chromovým efektem. Kromě estetických úprav, obdrží drobek i tzv. Castagna supercharger kit, který se postará o zvýšení výkonu na hodnotu 155 koní.
 

Ceny za tyto úpravy zatím nejsou známé, ovšem držet při zemi se určitě příliš nebudou. Na druhé straně dodávají tyto pakety luxusní a takřka originální šmrnc.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Castagna Fiat 500 a Mini Clubman
 
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků