Castagna Aznom: Corvette poitalsku

Itálie je vyhlášená svými skvělými designéry. Kde jinde by měl vzniknout designérský koncept na základu americké Corvetty.
Castagna Aznom: Corvette poitalsku

Stačí si vzít americkou klasiku v podobě sportovního vozu Chevrolet Corvette, sundat z něj karosérii, dodat novou, přidat výkon a máte krásné nové auto.

Zhruba takto postupovala milánská karosárna Castagna, která si vzala do parády americkou Corvette. Speciálně vyrobená karosérie pak původní vůz změnila k nepoznání. Mírně futuristické a velmi moderně pojaté tvary opět ukázaly, že Italové design prostě umí.

Ovšem karbonovou karosérii to nekončí. Sedmilitrový osmiválec z modelu Z06 vybavili dvěmi kompresory. To se samozřejmě podepsalo na výkonu. Původních 513 koní je pryč a nově se tento vůz může chlubit velmi vysokým výkonem 820 koní a točivým momentem rovných 1000 Nm.

Díky tomu zrychlí Castagna Aznom na stovku za 3,4 s, na dvoustovku za 9,5 s a dosáhne maximální rychlosti 345 km/h. Cena vozu by se měla pohybovat okolo trojnásobku ceny Corvette Z06 a měla by tedy přesáhnout hranici 6 milionů Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Castagna Aznom
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 27 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků