Carrozzeria Castagna F500: malý divoch

Chcete mít doma Fiat 500 ostrý jako břitvu a nechce se vám čekat na verzi Abarth? Pak se zde nabízí jedna možnost.
Carrozzeria Castagna F500: malý divoch

Carrozzeria Castagna není u nás zrovna známý pojem, ale přesto za touto společností stojí opravdu povedená díla. Různé úpravy světoznámých luxusních a výkonných vozů nyní doplní malý Fiat 500.

Samotný styling vozu je velmi decentní. Ostatně proč zasahovat do něčeho, co je již z výroby povedené a sklízí úspěchy. Nový je tak pouze zadní spoiler, koncovky výfuku a lakování.

A jelikož často prodává design, tak se úpravce zaměřil i na interiér. Ten dostal do výbavy čalounění z alcantary a jako doplňky bude sloužit pravý karbon. Ostatně karbon provází celý vůz a Castagna nabízí zákazníkovi možnost volby, zda bude chtít všechny karosářské díly z plechu, nebo zda některé nahradí lehčím karbonem.

Úpravce na to šel pořádně. I když Fiat 500 prozatím nenabízí žádnou ostrou verzi, Castagna, již ano. Sériový motor o objemu 1,4 s výkonem 74 kW totiž vybavil nízkotlakým turbodmychadlem. Ten doplnil o mezichladič, přidal novou řídící jednotku, upravil sání, vylepšil proudění z výfuku a máme tu rázem Fiat 500 s výkonem 114 kW (155 k) a točivým momentem 170 Nm.

Stovku pak má tento prcek zvládnout okolo 9 sekund a maximální rychlost se bude pohybovat okolo 200 km/h. Hodnoty na podobného prcka vcelku solidní, ale s ohledem na nízkou hmotnost není dynamika zrovna nejlepší.

Každopádně tomu všemu sekunduje podvozek, který poslal pětikilo o 30 mm blíže k zemi a také brzdový systém dodaný „domácím” Brembem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Carrozzeria Castagna Fiat 500

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 26 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky