Carrozzeria A8 GCS Berlinetta: ke kořenům?

Zdají se vám být moderní Maserati až příliš novátorská? Alternativu s trojzubcem ve znaku nabízí společnost Carrozzeria Touring.

Od sportovně laděného kombi až po elegantní coupé, tak bychom mohli nazvat cestu, kterou v uplynulém týdnu absolvovala karosářská společnost Carrozzeria Touring. Ta nyní vytvořila model spojující elegantní retro vzhled s moderními technologiemi a k tomu všemu i s přijatelnou hmotností 1 200 kg. Pojďme však pěkně po pořádku.

Jak už bylo zmíněno, design vozu bychom klidně mohli označit za „klasicistní“ a to kvůli ladně tvarované boční linii, diskům ve stylu 50. let a výrazní přední mříži s logem Maserati. Vůz zkrátka v mnohém připomíná ikonu automobilky Maserati, model A6 Berlinetta, z roku 1954. Moderní nádech dodávají ostré linky předních světel a tvarování zadní části. Záď je decentně zaoblena, přičemž zaujmou hlavně podlouhlá zadní světla a na eleganci neubírají ani čtyři koncovky výfuku.
 

Pod kapotou Berlinetty se prý ukrývá výkonný osmiválec. Žádné další technické informace výrobce neposkytl, a tak se musíme spokojit s tímto strohým údajem. Automobilka Maserati již stihla na tento počin zareagovat vyhlášením, že si je vědoma veliké propasti mezi modely Alfa Romeo Brera a Maserati Gran Turismo, a tak se podobné retro GT za přístupnou cenu jeví jako docela dobrý nápad na vyplnění vzniklé mezery. Maserati A8 GCS Berlinetta by se tak mohlo objevit jako koncept již příští rok na ženevském autosalonu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Carrozzeria Touring A8 GCS Berlinetta
 
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků